Diskuze: Denní rituály slavných. Jak žili Kafka, Churchill, Hemingway nebo Beethoven

Zpět na článek

Nepřehlédněte

Jak mít více času? Pečlivě si naplánujete svůj den • „Nesnídám, nesvačím, nestihnu to nestačím,” zpívá brouk Kvapík ve známém Večerníčku o včelích medvídcích. Dnešní uspěchaná doba udělala takového Kvapíka z každého z nás. Jen si přiznejte, kolikrát během měsíce vynecháte oběd nebo odpolední kávu jen proto, že prostě nestíháte? Jak mít tedy více času na všechno, co chcete?

Jak správně naložit s časem?

Umírající lidé prozradili, čeho ve svém životě nejvíce litují • Smrt je v naší společnosti stále velmi tabuizované téma. Každý z nás má přitom vyměřen určitý čas, který jednoho dne vyprší. Odchod z tohoto světa je tedy naprosto přirozená součást života. Dokud ale ještě nejsme na konci, měli bychom se snažit žít naplno. Na smrtelné posteli už toho příliš nedoženeme.

Čas sice spravedlivě utíká všem stejně, ale ne všichni ho také stejně mají.

Jak zařídit, aby vám novoroční předsevzetí vydrželo celý rok • „Nový rok, nový začátek,“ říká si na začátku ledna mnoho z nás. Opravdu nám ale datum v kalendáři pomůže změnit život k lepšímu? Mít pevně určenou startovní čáru je dobré. Bez trochy vůle a disciplíny to ale nepůjde. Jak tedy zařídit, aby se vaše předsevzetí opět neproměnila v prázdné novoroční fráze?

Chcete více času? Efektivní techniky ušetří nejméně hodinu denně • Každý člověk na planetě dostává denně dárek v podobě 86 400 sekund života. Můžeme s nimi nakládat libovolně. Ne všichni jsou ale v tomto ohledu hospodární. Co dělat, aby vám život neprotekl mezi prsty?

Proč si vážit každé vteřiny na tomto světě • Život je nekonečný sled okamžiků, které se skládají z dnů, hodin, minut a vteřin. Mnoho z nás žije v přesvědčení, že máme nekonečně mnoho času, ale ve skutečnosti je každá vteřina vzácná a nenahraditelná. V tomto článku se podíváme na důvody, proč bychom si měli vážit každého okamžiku našeho života.

Změna času opět zamává s biorytmem. Konec střídání v nedohlednu • Už za pár dní si opět budeme muset zvykat na letní čas. V noci ze soboty na neděli se ručičky hodinek posunou o hodinu dopředu, takže víkend bude tentokrát kratší. Později se bude rozednívat a později také stmívat.

Pozitivní myšlenky pro tento den. Inspirujte se a pozvedněte svého ducha • Den za dnem utíká a vy máte pocit, že svět je nehostinné místo, kde nemá smysl se o cokoliv snažit. To se ale pletete. Vybrali jsme pro vás 10 nejzajímavějších myšlenek, které vám vrátí chuť do života a pomohou překonat dnešní den. Inspirujte se myšlenkami, které pozvednou vašeho ducha.

10 tipů, jak si usnadnit život • V dnešní uspěchané době hledáme různé způsoby, jak si život co nejvíce zjednodušit a zároveň si užívat každý okamžik. Zde je 10 tipů, které vám mohou pomoci dosáhnout právě toho:

Pomocníci, nebo zabijáci? Elektrické spotřebiče jako skryté hrozby ve vaší domácnosti • Určitě máte v domácnosti několik menších elektrických zařízení, která vám usnadňují život. Třeba žehličky, nabíječky, rychlovarné konvice nebo mikrovlnné trouby. V posledních letech se jejich výrobci předhánějí s novými funkcemi. Ruku v ruce s tím se však zkracuje doba, po kterou tyto spotřebiče vydrží provozuschopné. Téměř nic se neopravuje a výrobci spoléhají na to, že zákazník po konci záruční doby, obvykle po dvou až třech letech, takový výrobek prostě vymění za nový.

Prodlužte život svým blízkým. Nestojí to vůbec nic • Mezilidské vztahy bývají různorodé, ale pouto, které vzniká mezi rodiči a dětmi, je jedinečné. Zatímco v dětství jsme nejšťastnější v blízkosti rodičů, v pozdním stáří se cítíme nejbezpečněji po boku našich potomků.

Proč je dobře, že každý život nakonec skončí? • Život je nádherný dar, plný vzestupů a pádů, radosti a smutku, výher a ztrát. Ale stejně jako každý příběh má i život svůj začátek a konec. Ačkoli může být těžké se s tímto faktem smířit, existuje několik důvodů, proč je dobré, že každý život nakonec skončí.

Jak si úspěšně vypěstovat depresi, aby vám vydržela do konce života • Smutek je nedílnou součástí života. Funguje jako nutný ventil extrémních zátěžových podnětů, kterým jsme čas od času vystavováni. Bez smutku by navíc člověk ani nevěděl, co jsou pravé opaky – pocity radosti a štěstí. Když ale špatná nálada trvá příliš dlouho, může se jednat o závažné onemocnění zvané deprese. Část odborníků přitom zastává názor, že někteří lidé si mohou za vznik depresí sami.