Dvakrát se vzali, dvakrát rozvedli. Slepované vztahy se nevyhýbají ani slavným osobnostem

30. března 2021 ∙ 15:41
Tereza Běhalová
Foto: Unsplash

Partnerské vztahy mohou být nesmírně komplikované. Řada párů řeší své problémy radikálně – rozchodem. To ale v některých případech ještě nemusí znamenat definitivní konec. Dokazují to i případy slavných celebrit, které dvakrát vstoupily do manželství se stejným člověkem.

Možná už jste se někdy také stali součástí slepovaného vztahu. A třeba něco podobného právě teď řešíte. Návraty k bývalým partnerům jsou často způsobené jedním jediným důvodem. A to když na sebe narazí dva lidé, kteří nedokáží žít spolu, ale ani bez sebe.

Většina odborníků na vztahy zásadně varuje před návratem k bývalému partnerovi nebo partnerce, zvlášť pokud jste se od posledního rozchodu osobnostně neposunuli. Zároveň by takový vztah měl být postaven na zdravých základech. To znamená vyřešit nejpalčivější nesoulady, které vás rozdělovaly.

Potkává to i slavné

Věčný souboj mezi rozumem a citem často nemívá jasného vítěze, a proto se řada lidí ke svým expartnerům vrací i opakovaně. Podobné problémy přitom řeší i mnoho známých osobností.

Například americký podnikatel a vizionář Elon Musk (49) se dvakrát oženil a dvakrát rozvedl s anglickou herečkou Talulah Riley (35). V současnosti je po jeho boku kanadská hudebnice Grimes (33). Těžko ale říct, co jim přinese budoucnost.

Mediálně známý je i vztah legendární herečky Elizabeth Taylor (†79) a herce Richarda Burtona (†68). Poprvé si řekli své „ano“ v roce 1964. O deset let později se rozvedli, ale už rok na to měli druhou svatbu. Krátce poté následoval další rozvod.

Elizabeth nicméně později přiznala, že Richard byl její osudovou lásku. „Všichni muži po Richardovi byli v mém životě jen kvůli tomu, aby mi pomáhali z kabátu a drželi dveře,“ prohlásila.

Také hvězda seriálu Pobřežní hlídka Pamela Anderson (53) má stejnou zkušenost. V roce 2007 si vzala za manžela profesionálního pokerového hráče Ricka Salomona (53). Hned o rok později se rozvedli a znovu se brali v roce 2014. A ani tentokrát to nefungovalo a následoval druhý rozvod.

Jakou máte zkušenost se slepovanými vztahy vy?

Životního partnera poznáte podle chování. Na některé lidi si dávejte pozor

Jak poznat životního partnera, se kterým zestárnete? Kdyby na to existoval jednoznačný návod – to by bylo na světě dobře! Ale bohužel nic takového nemáme, a tak nezbývá, než se spolehnout na vlastní instinkt a také na generacemi prověřené zkušenosti. Mnozí z nás dají na takzvaný první dojem. Protějšek se vám na první pohled zalíbí a přitahuje vás to k němu tak mocně, že se ozve srdce a mozek přestane pracovat. Často […]

Rozvod rodičů poznamená člověka celoživotně, potvrdila studie

Životy dětí z rozvedených rodin se značně liší od těch, jejichž rodiče stále žijí spolu. Zdaleka přitom nejde jen o praktickou stránku věci, jako je například oddělené trávení času s každým rodičem zvlášť. Nová vědecká studie potvrdila, že následky rozvodu si děti přenáší i do dospělosti a do svých vztahů. Studie vědců z Baylor University v americkém Texasu zkoumala celkem 128 lidí ve věku od 18 do 62 let, z […]

Sapiosexuály krásou neohromíte. Vyhledávají jiné kvality

Výběr ideálního partnera se řídí mnoha faktory. Většinu lidí přitahuje na první pohled fyzický vzhled, případně i povaha nebo stav bankovního konta. Existuje ale skupina lidí, kterou namísto toho zajímá něco úplně jiného. Slovo „sapiosexuál“ používají psychologové už několik let. Označují jím jedince, které na protějšku ze všeho nejvíc přitahuje vysoká inteligence. Fenoménem se zabýval psycholog Gilles Gignac ze Západoaustralské univerzity. Provedl dotazníkový výzkum se 383 studenty, aby zjistil jejich […]

Sňatek v brzkém věku může být rizikový

Většina malých dívek často sní o tom, jak bude vypadat jejich svatební den. Část z nich se přitom na tuto životní událost těší tak moc, že do manželství bezhlavě vstoupí už kolem 20. roku života. Podle vědců to ale v některých případech může být chyba. Průměrný věk novomanželů v Česku se za posledních 30 let zvýšil. Zatímco v roce 1990 bylo nejvíce nevěst ve věku 19 let a nejvíce ženichů […]

Míra IQ ovlivňuje, zda vstoupíte do manželství. U každého pohlaví ale jinak

Vysoká inteligence je všeobecně společností vnímána jako pozitivní a obdivuhodná. Psychologové však už několik desítek let upozorňují na fakt, že jedinci obdaření geniálním mozkem mohou mít zároveň i určité osobnostní limity. Podle nedávné studie projevů doprovázejících vysokou inteligenci mají lidé s vyšším IQ i vyšší riziko, že budou trpět duševním onemocněním. Z výzkumu publikovaném v magazínu Science Direct vyplývá, že až pětina členů americké Mensy, organizace sdružující lidi s IQ […]

X Zavřít