Léčivá síla kaštanů. Podzimní zamyšlení Terezy Běhalové

25. října 2021 ∙ 15:23
Tereza Běhalová
Foto: Pixabay

Měla jsem to štěstí, že jsem zažila svoji prababičku. Hodně mě toho naučila, ale na některé věci jsem postupem času zapomněla. Letos při jedné z podzimních procházek se mi však něco znovu vybavilo. A to přesně ve chvíli, kdy jsem procházela pod jírovcem.

Desítky krásně hladkých, čerstvě napadaných kaštanů mi okamžitě připomněly moji prababičku. „Pár si jich vezmeme, mají kouzelnou moc. Chrání před vším zlým a jsou léčivé,“ říkávala mi, když jsem byla ještě malá holka.

Naši předci žili v mnohem těsnějším vztahu s přírodou. Znali snad všechny dostupné bylinky a jejich účinky. Dokázali předpovídat, jestli bude tuhá zima. A také používali kaštany. Prababička vždycky nosila alespoň jeden nebo dva v kapse. Několik dalších pak důkladně opláchla a vložila si je pod polštář.

Pátrala jsem na internetu i v knihách. Mnozí léčitelé tvrdí, že kaštany mají skutečně schopnost absorbovat zlé síly, vyrušovat geopategnní pole a tím chránit náš organismus před nemocemi. Někteří dokonce říkají, že kaštany dokáží přesně po dobu jednoho roku pohlcovat nejrůznější druhy záření, která nás v současném světě plném technologií neúprosně bombardují a prostupují námi.

Můžeme tomu věřit, ale také nemusíme. Ale už jen pro ten pocit, že kaštan jako talisman může fungovat, stojí za to nosit ho při sobě. „Věř a tvá víra tě uzdraví,“ traduje se. V okamžiku, kdy i renomovaní lékaři přiznávají různým nemocem psychické příčiny, bychom možná měli hledat cestu sami k sobě skrze naše předky a přírodu, ze které ostatně všichni pocházíme.

Přeji vám všem krásný podzim!

Zdroj: Autorský text, https://www.nakridlechandelu.cz/kastany-a-jejich-leciva-sila/, https://www.jenzeny.cz/zdravi-a-krasa/proc-nosit-kastany-v-kapse-jejich-leciva-sila-pomaha-prekonat-neplodnost-a-klimakterium-odbourava-stres-a-leci-revmatismus

X Zavřít