Lepší než prášky. Granátové jablko překvapuje účinky na lidské zdraví

30. května 2019 ∙ 09:19
Tereza Běhalová
Foto: Archiv

Seriózní výzkumy vědců z celého světa ukazují, že pravidelná konzumace semen granátového jablka má velmi pozitivní vliv na mužskou potenci. Zázračné ovoce je ale prospěšné i z mnoha dalších důvodů. Pomáhá například snižovat cholesterol, chrání před rakovinou a tělu dodává přirozenou energii.

Granátové jablko u nás patří mezi neprávem opomíjené ovoce. Přitom jeho blahodárné účinky na sobě může pocítit úplně každý. Podle vědců stačí, když každý den vypijeme jednu sklenici šťávy z jeho rosolovitých kuliček.

Zázračný plod granátovníku obecného obsahuje látky, které výrazně zvyšují hladinu testosteronu v těle. Ten způsobuje větší chuť na sex, dodává energii, zlepšuje náladu a paměť a také ulevuje od stresu.

Granátové jablko je navíc také doslova „napěchované“ antioxidanty, jenž pomáhají chránit před rakovinou, osteoartritidou, srdečními chorobami způsobenými vysokým cholesterolem a trávicími obtížemi. Zároveň zvyšují cirkulaci krve, což mužům napomáhá k lepší erekci.

Nejedná se o žádnou babskou radu. Všechny tyto účinky byly prokázány hned několika vědeckými týmy od Velké Británie až po Ameriku. Mužským účastníkům výzkumů, kteří po určitou dobu pravidelně každý den pili šťávu z granátového jablka, se až o čtvrtinu zvýšila hladina testosteronu a zároveň snížil krevní tlak. Dobrovolníci popisovali zlepšení erekce a větší spokojenost v milostném životě.

I přes vysokou cenu tohoto ovoce v našich obchodech se tedy zdá, že může spolehlivě fungovat jako přírodní alternativa syntetických léků na zvýšení mužské potence.

X Zavřít