Načerpejte energii před zimou

9. října 2019 ∙ 15:04
Tereza Běhalová
Připravte se pořádně na zimu!Foto: Archiv

S nastupujícím podzimem a blížící se zimou se u mnoha lidí vyskytují pocity únavy a nedostatku energie. Sychravé počasí a nedostatek slunečního světla vám na náladě jistě nepřidá. A to vás ještě čeká předvánoční shon a stres. Jak získat dostatek energie na překlenutí tohoto nepříjemného období roku?

Jedním z klíčů je zdravé stravování. Přestože během dlouhých a sychravých večerů máme tendenci smlsnout si na něčem dobrém, přejídání vám energii nedodá, ba právě naopak. Přestože pro boj s chladným počasím potřebujeme více kalorií než v létě, v žádném případě bychom to s jídlem neměli přehánět. Spíše než na množství jídla bychom se měli zaměřit na jeho výživové hodnoty. Do stravy bychom měli zařadit co nejvíce vitamínů, čerstvého ovoce, zeleniny a netučného masa.

Zůstaňte aktivní

Nezapomínejte na pravidelný pohyb. Během špatného počasí se sice nebudete moci věnovat takovým aktivitám jako v létě, ale alespoň krátkou procházku byste měli každý den zvládnout. Najděte si čas a důvod proč strávit alespoň hodinu denně na čerstvém vzduchu. Nenechte se odradit ani špatným počasím. 

Dopřejte si masáž

Příjemná masáž či koupel dodá tělu tolik potřebnou energii. Málo co vás znovu nabije energií tak, jako příjemně strávený wellness víkend. Pokud nemáte dost času na celý víkend, zajděte si alespoň do solária nebo sauny.

Kompenzujte nedostatek slunečního světla

Jedním z hlavních důvodů nedostatku energie v období podzimu a zimy je nedostatek slunečního světla a s ním spojený nedostatek vitamínu D. Brzké stmívání také stimuluje produkci melatoninu a říká našemu tělu, že je čas jít spát. Měli byste proto využít všech příležitostí jak využít poslední zbytky slunečního světla. Doma si poté zapalte svíčky, popřípadě oheň v krbu, který vás nabije energií. 

X Zavřít