Nejlepší halloweenské kostýmy, díky kterým na večírku zazáříte

28. října 2019 ∙ 02:17
Tereza Běhalová

Anglosaský lidový svátek Halloween se každoročně slaví 31. října, tedy den před křesťanským svátkem Všech svatých. Děti v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku nebo Austrálii se oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu s tradiční koledou „Trick or treat“, což v překladu znamená „Koledu, nebo vám něco provedu“.

V posledních letech se tato tradice zabydlela i v českých luzích a hájích. Rodiny i party přátel pořádají halloweenské večírky a převlékají se za nejrůznější „strašidelné“ postavy. Pokud ještě nevíte, jaký kostým letos zvolit, máme pro vás pár tipů.

Miguel z Coco

Zdroj: Instagram.com / @gotzonmantuliz

Jmenuje se Gotzon Mantuliz a na Instagramu ho sleduje přes 385 tisíc lidí. Tento španelský krasavec letos dorazil na halloweenský večírek v převleku za malého chlapce Miguela z úspěšné pixarovky Coco. Dojemný animák o rodině, přátelství a podivuhodném světě „nemrtvých“ je jako pro halloweenský večírek jako stvořený. Na kostým Miguela přitom stačí jen červená mikina, kytara a barvy na obličej.

Fiona a Shrek

Zdroj: Instagram.com / @mamanfavoris

Pokud jste zruční a umíte pracovat se šicím strojem, určitě pro vás nebude problém vyrobit masku Fiony nebo Shreka. Tyto zelené postavičky jsou velmi populární a rázem se tak můžete stát středem pozornosti halloweenského večírku.

Joker

Zdroj: Instagram.com / @mrmilktray

Kdo by neznal Jokera, legendárního záporáka z Gotham City. Na tuto masku budete potřebovat líčidla, fialový plášt, zelenou vestičku, kravatu a zelenou barvu na vlasy. Pokud chcete na večírku udělat dojem, tady určitě nešlápnete vedle.

Marilyn Monroe

Zdroj: Instagram.com / @jennexxe

Božská a nepřekonatelná diva filmového plátna proslula bílými šaty, blonďatými vlasy a pihou krásy. Tento kostým není příliš náročný na výrobu, ale výsledek může být přesto oslňující.

Možností je spousta

A pokud jste si z předchozích tipů nevybrali, co třeba kostým mumie, vampíra nebo vampírky, čaroděje či čarodějky, zombie, mrtvého instalatéra nebo pavouka? Nabízí se i Kleopatra, mimozemšťan, Superman, Spiderman, Batman, Catwoman, mrtvá jeptiška, klaun, Fantom Opery, smrťák, nevěsta ze záhrobí, šílený mnich, Willy Wonka nebo třeba děsivá zdravotní sestřička.

X Zavřít