Rychlé usnutí do dvou minut. Zkuste metodu amerických vojáků

17. srpna 2020 ∙ 16:38
Tereza Běhalová
Foto: Unsplash.com

Máte problémy s usínáním? Převalujete se dlouhé desítky minut v posteli, přestože byste už nejraději byli v říši sladkých snů? Možná vám pomůže usínací technika, kterou údajně využívají vojáci americké armády.

Spánek patří mezí nejzákladnější lidské potřeby. Pokud spíme málo a nekvalitně, negativně se to podepisuje na fyzickém a duševním zdraví, ale i na mezilidských vztazích a celkové pohodě.

Jednoduchý recept na rychlé usnutí byl podrobně popsán v knize Relax and Win: Championship Performance od Lloyda Buda Wintera (1909-1985), známého amerického atletického trenéra. Spánek by měla tato metoda přivodit nejpozději do 120 vteřin.

Jak na to?

Princip je jednoduchý. Abyste do dvou minut usnuli, potřebujete nejdříve vypráznit hlavu od myšlenek. Cesta k tomu přitom prý vede, poněkud překvapivě, skrze naše fyzické tělo.

Nejprve uvolněte svaly na tváři, včetně svalů kolem čelistí, jazyka a v okolí očí. Následně postupujte uvolněním ramen a obou stran předloktí. Vpusťte do nich klid, vypněte je. Při tom všem zhluboka dýchejte, ale ne příliš moc, aby se nenamáhal hrudník. Jako poslední uvolněte svaly na dolních končetinách, od stehen až po chodidla.

[related-post id=“27715″]

Snažte se na nic nemyslet a představit si sami sebe v klidném prostředí, které je blízké vašemu srdci. Pokud to stále nezabírá, opakujte si nejméně deset sekund větu: „Na nic nemyslím, na nic nemyslím…“

Ověřeno v praxi

Tuto metodu údajně vymysleli důstojníci amerického námořnictva a u vojáků měla 96% úspěšnost. Bude fungovat i na vás? Vyzkoušejte to už dnes večer. Třeba pak už nikdy nebudete potřebovat prášek na spaní.

X Zavřít