Děsivá místa v Praze, kam se všichni bojí. Čekají vás tu nevšední zážitky

Pražské zajímavostiKristián Vích2. září 20212 minuty čtení

Hlavní město je rájem pro vyznavače nevšedních zážitků

Foto: Unsplash

Žižkovu a Libni, zdaleka se vyhni. Známé pořekadlo víceméně stále platí. Bude trvat ještě spoustu let, než z těchto lokalit zmizí podivné existence, graffiti na zdech a pokakané chodníky. Vydejte se teď s námi na malou cestovatelskou výpravu!

Smíchovské nádraží

Mnoho turistů přijíždějících do Prahy začíná a končí své úžasné dobrodružství právě tady. Při čekání na vlak můžete nakoupit značkové parfémy za bezkonkurenční ceny od místních prodejců. Nezkoušejte ale smlouvat. A když vám po zaplacení žádný parfém nedají, nechte to radši být. Nevyhrajete. 

Palmovka

Doslova karibský ráj v českém hlavním městě. Jen místo lehátek slouží lavičky na zastávkách MHD. Drink dostanete kdykoliv v místní nonstop herně (jedné z posledních v celé Praze) a o zábavu se ve dne i v noci starají místní animátoři. Nejčastěji mají na programu ukázky bojového umění, šermování s nožy, hru zvanou „loudění cigaret“ nebo vzájemnou přetahovanou o krabicové víno.

Na Palmovce momentálně vzniká pětihvězdičkový resort pro rekreanty. Termín dokončení zatím není znám. Foto: Kristián Vích, PražskýDEN

Na tuhle dovolenou jen tak nezapomenete. Myslete na to, že na Palmovce musí turisté zaplatit místní poplatek, který po vás animátoři budou vyžadovat. Pokud jim pár drobných nedáte, vezmou si je z vaší kapsy sami.

Vrchlického sady

Česká obdoba Jurského parku ani po letech neztrácí nic na svém nezaměnitelném charakteru. Děs a hrůzu vám budou nahánět stvoření, která byste v 21. století už nečekali. Park nabízí návštěvníkům dobré zázemí. Odpočinout si můžete na prehistorických lavičkách. Musíte mít ovšem štěstí, protože jsou často beznadějně obsazeny. Cestu k toaletám pod širým nebem pro pány najdete po čichu. Nemůžete je minout. Noční prohlídky parku se však z bezpečnostních důvodů nedoporučují.

Během lockdownu osiřel i pražský Jurský park. Jinak je tu ale pořád narváno. Foto: Kristián Vích, PražskýDEN
Veřejný pisoár, instalovaný v dubnu 2019 před hlavním vstupem do nádraží. Foto: Kristián Vích, PražskýDEN

Husitská ulice

Proč jezdit do Amsterdamu, když si odér marihuany můžete vychutnat i v Česku? V Husitské ulici je k dostání na každém rohu. Zejména v nočních hodinách tu nebývá nouze ani o prodejné dívky. Hledat je nemusíte, většinou se vám nabídnou samy.

Nepřehlédněte

Palmovku čeká příští rok rekonstrukce, jedinečné řešení ji udělá zelenější • Palmovku čeká velká rekonstrukce. Pokud vše půjde podle plánu, změny proběhnou již v příštím roce. Vyvýšené betonové bariéry oddělující chodník od tramvajové trati zcela zmizí a nahradí je nové obrubníky. Změnou projde povrch chodníků a přibydou i nové stromy a lavičky.

Okolí Hlavního nádraží se promění. Povede sem nová tramvajová trať • Vrchlického sady, kterým se kvůli nelichotivé pověsti přezdívá „pražský Sherwood“, dostanou novou podobu. Park v blízkosti Hlavního nádraží bude revitalizován a nově sem povede i tramvajová trať.

Nejošklivější pražské nádraží čeká radikální proměna. Takhle bude vypadat nový Smíchovský terminál • Návrh nového dopravního terminálu na Smíchově má detailní podobu. Terminál lépe propojí železniční a autobusovou dopravu a zkrátí tak přestupní vazby pro cestující. V plánu je také vznik P+R parkoviště, rozšíření nástupní haly a úprava přednádražního prostoru. Nyní hlavní město vypsalo výběrové řízení na nového projektanta. Výstavba by mohla začít v roce 2021.

Ode dneška až do září nepojedou tramvaje mezi Palmovkou a Bulovkou • Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) zdnes zahájil komplexní rekonstrukci tramvajové trati v Zenklově ulici, a to v koordinaci s pracemi na rekonstrukci vodovodu, kanalizace, dalších inženýrských sítí, vozovek a chodníků.

Mobilní signál se rozšířil do dalších stanic pražského metra • Mobilní a datové služby ve standardu LTE mohou cestující v pražském metru využívat už ve 25 stanicích. Od včerejška jsou nově pokryty stanice Florenc B a Palmovka na trase B a stanice Staroměstská na trase A.

Palmovecký kopec se promění. Praha 8 už má konkrétní návrhy • Praha 8 plánuje proměnu lokality palmoveckého kopce, známé také jako U Libeňského plynojemu. Oblast by se v budoucnu měla stát plnohodnotnou součástí Libně.

Možná budoucí podoba palmoveckého kopce.