Karlín ožije tancem a novým cirkusem. Taneční battle bude otevřen všem

24. července 2020 ∙ 15:22
Petra Domašínská
Foto: Festival Korespondance

Patříte mezi fanoušky současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu? Nenechte si ujít tradiční festival KoresponDance. Jeho pražská část se odehraje v úterý 11. srpna v barokním areálu Invalidovny. Kromě vystoupení českých performerů nabídne i taneční battle, do něhož se může přihlásit každý.

Osmý ročník fetivalu bude v českých barvách. Kvůli bezpečnostním opatřením se ho tentokrát nezúčastní umělci ze zahraničí. KoresponDance tak divákům přinese představení alespoň českých umělců, kteří se řadí mezi špičku tuzemské taneční scény.

První část čtyřdenního festivalu proběhne v úterý 11. srpna v areálu Invalidovny v Karlíně. V 19 hodin se zde představí Eliška Brtnická s předpremiérou svého nejnovějšího novocirkusového sóla. Těšit se můžete na ukázku návaznosti umění na okolní městkou zástavbu, s níž v představení pracuje. Na ní pak naváže Jan Bárta v inscenaci pro jednoho umělce a bicí soupravu. Představení Pitch začne ve 20 hodin.

Workshop i battle – šance pro všechny tanečníky

Úterní program začne už v 10 hodin dopoledne workshopem Farah Deen a Olivie Mitterhuemer z Rakouska, který bude zaměřen na kombinaci House Dance a improvizačních technik. Určen je určen všem začátečníkům i pokročilým tanečníkům.

Na workshop naváže battle, který opět zaštítí Kristián Mensa. Událost bude probíhat v kategorii Open Styles, což znamená, že jakýkoliv taneční styl a umělecký projev je vítaný a zúčastnit se může kdokoli. Zájemci se mohou k účasti registrovat ve facebookové události KoresponDance Battle 2020.

Víkend na zámku

Na pražskou část naváže již tradičně víkend plný tance, umění i artistického napětí na zámku ve Žďáru nad Sázavou. Tam se od 14. do 16. srpna představí další čeští umělci ve svých špičkových představeních. Více informací naleznete na www.korespondance.cz.

X Zavřít