Odběrové místo na Mariánském náměstí provádí PCR testy ze slin

19. dubna 2021 ∙ 09:30
Kristián Vích
Foto: Magistrát hl. m. Prahy

Na Mariánském náměstí v Praze 1 bylo otevřeno nové odběrové místo. Testovat se zde mohou lidé jak pomocí antigenní metody, tak i formou PCR testu neinvazivní metodou odběrem vzorku ze slin.

Provoz centra zajišťuje Městská poliklinika Praha ve spolupráci s Českým červeným křížem. „Otevřením dalšího odběrového centra hlavní město Praha reaguje na vývoj epidemické situace, která v České republice stále není příznivá. Virová nálož v populaci je stále vysoká a je potřeba maximálně využít všechna dostupná opatření, která snižují přenos infekce,“ říká Milena Johnová, radní pro zdravotnictví a sociální politiku.

Antigenní testování se zde bude provádět stěrem z nosohltanu, PCR pak neinvazivní metodou odběrem vzorku ze slin. U této formy je však nutné před testem 15 minut nepít, nejíst a nekouřit, aby byly výsledky průkazné.

Odběry je možné uskutečnit se žádankou od lékaře zdarma. Pokud by však lidé potřebovali test jako samoplátci, ceny jsou 352 Kč za antigenní test a za PCR 620 Kč, v případě požadavku na mezinárodní certifikát je cena 770 Kč. Platbu je možné uskutečnit pouze bezkontaktně, tedy platební kartou.

Provozní doba je od pondělí do čtvrtka od 8:00 do 11:30 a od 12:00 do 15:30 hodin. V pátek je pro antigenní testování doba shodná, avšak PCR testování probíhá pouze do 11:00 hodin. Rezervace termínu je možná na webových stránkách Městské polikliniky.

X Zavřít