Praha otevře velkokapacitní očkovací centrum až pro 1 000 lidí denně

15. března 2021 ∙ 16:53
Kristián Vích
Foto: Pixabay

Hlavní město plánuje v dubnu otevření vlastního velkokapacitního očkovacího centra. Umístěno bude v Kongresovém centru na Vyšehradě a jeho denní kapacita bude 200 až 1 000 naočkovaných osob.

Centrum má být určeno pro širokou veřejnost. Očkováni zde budou lidé v souladu se schválenou prioritizací ohrožených skupin. Podle potřeby a aktuální situace může být otevřeno až dvanáct hodin denně sedm dní v týdnu, což by kapacitu mohlo ještě více navýšit. Magistrát to uvedl v tiskové zprávě.

„Dle avizovaných údajů o dodávkách a kapacitách bylo zjevné, že ke konci března narazí státní očkovací místa na svůj limit. Proto vznikl plán na zřízení velkokapacitního očkovacího centra na Vyšehradě. Od státu budeme požadovat minimálně sedm tisíc dávek vakcín Pfizer týdně a postupně se můžeme dostat až na čtrnáct tisíc dávek týdně,“ sdělil primátor Prahy Zdeněk Hřib.

[related-post id=“39797″]

Vyšší kapacita centra je podle vedení Prahy plánována proto, že očkovací místa v hlavním městě jsou a nadále i budou využívána i obyvateli jiných krajů, jelikož Centrální registrační systém umožňuje rezervaci termínu v očkovacím místě dle volby zájemce, nikoli dle spádovosti na základě trvalého pobytu.

Provoz centra zastřeší příspěvková organizace Metropolitní zdravotnický servis. Podílet se na něm dále bude i Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy, Český červený kříž nebo Operátor ICT.

Zdroj: Tisková zpráva Magistrátu hl. m. Prahy

X Zavřít