Praha schválila vlastní strategii očkování proti koronaviru

15. února 2021 ∙ 19:55
PražskýDEN.cz
Foto: Pixabay

Pražští radní dnes schválili vlastní očkovací strategii. Ta má pomoci aplikovat celostátní metodiku na specifickou situaci v Praze, ale také umožnit hlavnímu městu lépe zvládat nejistoty a změny, které kolem očkování panují.

Jedním z hlavních principů pražské strategie je, aby očkovací místa nebyla úzkým hrdlem v procesu očkování. Hlavní město bude podporovat vznik dalších očkovacích míst, a to zejména na severozápadě a východě Prahy. Strategie také počítá s vlastním velkokapacitním očkovacím místem, pokud by se vládní projekt v O2 areně zpozdil.

Radní se také shodli, že základem úspěšného a rychlého očkování je dostatek vakcín. Jejich dodávky jsou ale v režii vlády, přicházejí se zpožděním, v menších objemech, než je potřeba, a jejich distribuce je mimo kontrolu hlavního města.

„Rozhodnutí o očkování je svobodným rozhodnutím každého z nás. Aby mohlo město účelně a efektivně plánovat, potřebuje vědět, jaký je o očkování zájem v jednotlivých částech města. Chtěl bych v této souvislosti požádat všechny obyvatele našeho města, aby se zaregistrovali do centrálního rezervačního systému co nejdříve poté, co bude otevřena registrace pro jejich věkovou skupinu. Aktuální informace k očkování potřebné pro vaše rozhodnutí najdete na webu ockovani.praha.eu,“ uvedl primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib.

Na území hlavního města je dosud registrovaných 28 očkovacích míst, a to jak státních, tak městských, neziskových a soukromých poskytovatelů zdravotních služeb. Hlavní město má zjištěné jejich očkovací kapacity a na základě plánu dodávek vakcín má přehled, jaká je v jednotlivých týdnech předpokládaná očkovací kapacita.

X Zavřít