Zimní exotická dovolená. Luxus dostupný skoro pro každého

21. září 2021 ∙ 14:58
Tereza Běhalová
Jedn z pláží na ostrově KubaFoto: Unsplash

Opět se blíží nepříjemná část roku, kdy venkovní teploty oscilují kolem nuly a sluníčko se ukáže jen jednou za pár dní. Nejvyšší čas začít přemýšlet, kam v zimě odjet za teplem na exotickou dovolenou. Inspirujte se našimi tipy na destinace, které jsou cenově dostupné a zároveň nabízejí únik před chladnou středoevropskou zimou.

Přestože nikdo nevíme, jaké peripetie nám koronavirus připraví na přelomu roku, pokud jste naočkovaní, ochotní podstupovat testovaní a případnou karanténu, svět je pro vás stále otevřen.

Egypt

Co takhle nasednout do letadla v Praze a za necelých pět hodin vystoupit v zemi faraonů? Lednové teploty v Egyptě dosahují v průměru příjemných 23 stupňů Celsia. I když to možná na koupání úplně nebude, i tak můžete obdivovat starodávné památky a na plážích načerpávat ze sluníčka vitamín D.

Musíte vidět

Staroegyptské pyramidy. Foto: Unsplash

Thajsko

Pokud vám nevadí strávit v letadle více hodin, vydejte se do Thajska. Odměnou za dlouhých 16 hodin s pokrčenými nohami vám bude tropických 30 stupňů Celsia, smaragdově modré moře, úchvatné pláže i výtečné thajské jídlo a drinky. Oblíbená letoviska jako Krabi, Pipi nebo Phuket jsou známá také bohatým nočním životem.

Musíte vidět

Pláž Maya Bay, kterou proslavil film s Leonardem di Capriem. Foto: Unsplash
Bangkok, největší město v zemi, centrum obchodu a průmyslu. Foto: Unsplash

Bali

Ráj pro tělo i duši představuje indonéský ostrov Bali. Užívat si tu budete tropického počasí kolem 30 stupňů. Občas sice může pršet, ale to vůbec nevadí. Vždy vám budou k dispozici masáže, případně kurzy meditace a jógy. Ostrov Bali je známý mimořádnou pozitivní energií, která vyzařuje z místních obyvatel, stejně jako z panensky krásné přírody. Kdo jednou na Bali zavítal, obvykle se sem chce vrátit.

Musíte vidět

Hinduistické svatostánky rozeseté po celém ostrově. Foto: Unsplash
Aktivní stratovulkán Agung. Foto: Unsplash
Úchvatné pláže nabité pozitivní energií. Foto: Unsplash

Dominikánská republika

V téhle karibské zemi neznají zimu. Teploty tu obvykle neklesají pod 26 stupňů, takže si můžete kdykoliv vychutnávat příjemné počasí. Pokud nepotřebujete příliš teplou vodu, určitě se vykoupete v moři. V opačném případě můžete vyrazit poznávat ostrov Hispaniola, který je protkán bohatou historií i kulturou.

Musíte vidět

Pláže v Punta Cana, Puerto Plata či Santo Domingo, kde jemný bílý písek výrazně kontrastuje s modrými barvami moře. Foto: Unsplash

Kuba

Ostrov svobody je svérázný, ale nezapomenutelný. V lednu zde noční teploty dosahují asi 17 stupňů, ovšem přes den mohou vystoupat až na 26. Kuba je proslulá rumem, doutníky i ikonickými americkými automobily z minulého století. Toho všeho se vám pochopitelně dostane, včetně prohlídky hlavního města Havany. Jen se připravte na to, že po dobu vašeho pobytu se jen těžko připojíte na internet. Komunistický režim je v jeho zavádění stále velmi opatrný.

Musíte vidět

Omšelé, avšak pestrobarevné ulice staré Havany. Foto: Unsplash
Národní park Valle de Viñales s unikátními vápencovými mogotami. Foto: Unsplash

Zdroj: Autorský text

X Zavřít