Módní policie by měla zahájit stíhání ministryní Schillerové a Benešové, navrhují lidé na sítích

23. července 2019 ∙ 18:47
Kristián Vích
Alena a Marie v AZ-kvízu. Jedna z mnoha parodií, které se během dneška objevily na internetu.
Alena a Marie v AZ-kvízu. Jedna z mnoha parodií, které se během dneška objevily na internetu.Foto: Facebook.com

Český internet si vzal na mušku dvě čelní představitelky státu. Ministryně financí Alena Schillerová a ministryně spravedlnosti Marie Benešová se staly terčem posměchu poté, co se na tiskové konferenci objevily vedle sebe v nepříliš povedených outfitech.

Zatímco strážkyně státní kasy Schillerová vsadila na tyrkysové šaty s havajskými motivy, ministryně spravedlnosti Benešová sáhla po černém pláštíku s potiskem, který může vzdáleně připomínat mikroprocesory.

Extravagantní oblečky vášnivě a hojně komentují lidé na sociálních sítích. „Je skvělé, že i paní ministryně dokážou šetřit a občas vytáhnou provětrat něco letitého ze svého šatníku,“ píše přímo na profilu Aleny Schillerové paní Jaroslava S. Jinde se lidé dohadují, zda dámy zrovna dorazily ze zahrady, nebo se nestihly převléknout po pyžamové párty. Pan Milan B. navrhuje nechat záležitost prošetřit módní policií.

Řada lidí se našich ministryní naopak zastává. Třeba paní Ivana J. napsala: „Hlavně, že jsou obě chytré a dobře jim to myslí, na rozdíl od pipin v modelových vypůjčených šatech.“

Na sítích se už také objevilo několik parodií.

X Zavřít