Rychlá půjčka online. Kde dostanete peníze za nejlepších podmínek?

LifestyleTereza Běhalová8. srpna 20182 minuty čtení
Rychlá půjčka online. Kde ji seženete nejlevněji?

Rychlá půjčka online. Kde ji seženete nejlevněji?

Foto: Archiv

Potřebujete si půjčit peníze? Rychlá nebankovní online půjčka může být rychlé a snadné řešení nenadálých finančních komplikací. Zároveň ale mějte na paměti, že půjčit si rychle peníze pouze na pár dní vás může vyjít dost draho. Velké komplikace nastanou, pokud nebudete schopni rychlou půjčku splatit včas.

V životě přijdou situace, kdy si potřebujete půjčit peníze. Co ale dělat, když vám momentálně nemůže pomoct rodina ani přátelé? Zvládnout tíživou situaci můžete s nebankovní online půjčkou. Při výběru poskytovatele rychlého úvěru však postupujte velmi obezřetně.

Nevrhejte se po prvním nabídce půjčky, kterou objevíte. Vybírejte velmi pečlivě a smlouvu podepište až poté, co si vyberete nejvýhodnější nabídku. Jak ji poznat?

1. Jen u zavedených poskytovatelů

Peníze si půjčujte výhradně u bank či známých nebankovních společností. Díky tomu snížíte riziko, že budete podvedeni. Různé malé a neznámé společnosti či fyzické osoby, které častokrát ani nemají webové stránky, působí už na první pohled dost neseriózně. Vyvarujte se proto jakéhokoliv uzavření smlouvy.

2. Zjistěte úrok

Podle úroku je na první pohled zřejmé, jak (ne)výhodná půjčka je ve srovnání s konkurenčními nabídkami. Jedná se o údaj, který by vás měl zajímat jako první.

3. RPSN

Mnohem důležitější než úrok je RPSN, tzv. roční procentní sazba nákladů. Ta nám ukazuje, kolik za půjčku nakonec skutečně zaplatíme. Kromě úroků tento údaj zahrnuje i různé poplatky, o kterých se vám poskytovatel rychlé půjčky častokrát zapomene zmínit.

4. Obchodní smlouva

Nepodepisujte nic, co si nepřečtete a čemu nerozumíte. To je základní pravidlo při půjčování peněz. Pozorně si projděte všechny podmínky, které si ve smlouvě o půjčce věřitel stanovil. Text smlouvy by měl odpovídat tomu, co slíbil. Pokud se vám cokoliv nezdá, raději se poskytovatele zeptejte.

5. Obchodní podmínky

Zaměřit byste se měli nejen na smlouvu, ale i na obchodní podmínky. Jsou totiž možná ještě důležitější. Najdete v nich třeba informace o tom, co se bude následovat, pokud se opozdíte s platbou.

6. Odpovídá půjčka vašim možnostem?

Než smlouvu podepíšete, raději si znovu rozmyslete, jestli výše půjčky a doba splácení vyhovují vašim potřebám a představám. Budete tak mít jistotu, že stihnete půjčku splatit včas.

Nepřehlédněte