Anděl dnes ožije sérií uměleckých vystoupení

15. září 2021 ∙ 10:13
PražskýDEN.cz
Foto: Unsplash

Plenér, instantní umělecké dílo na pomezí tance a fyzického divadla, taneční performance či divadelní instalace. To všechno bude dnes k vidění a zažití na pražském Andělu, který oživí řada mladých umělců a umělkyň v rámci akce Výstup na Andělu. Tu pořádá spolek AutoMat jako doprovodný program před 16. ročníkem tradičních sousedských slavností Zažít město jinak.

„Letos jsme se v AutoMatu rozhodli připravit vlastní lokalitu Zažít město jinak – snad poprvé od Smetanova nábřeží v úplných počátcích slavností někdy před 15 lety. Zabrali jsme část Anděla pro pilotní ročník uměleckého projektu, který byste v těchto místech pravděpodobně neočekávali,“ popisuje koordinátorka akce Eliška Špálová z AutoMatu.

„Dáme prostor uměleckým performancím a site-specific pohybovým a divadelním představením. Přijďte se podívat, nebo se aktivně zapojte do některého z interaktivních programů a uměleckých workshopů,“ dodává.

Cílem akce je alespoň na chvíli vystoupit z běžného vnímání prostoru ulice, kterou obvykle používáme pouze jako místo pro bezděčný přesun z bodu A do bodu B. V rámci Výstupu se AutoMat spolu s umělci a umělkyněmi pokusí podnítit v náhodných kolemjdoucích zvědavost a představivost, jakými všemi způsoby můžeme využívat veřejný prostor.

Výstup na Andělu symbolicky odráží smysl Zažít město jinak, který tkví v individuálním vystoupení organizátorů a organizátorek jednotlivých lokalit směrem ven do veřejného prostoru ulic, náměstí či parků.

Podrobné informace naleznete na webu zazitmestojinak.cz/vystup.

Zdroj: Tisková zpráva spolku Auto*Mat

X Zavřít