Barbora Poláková: Mám teď tiché období. Chystám ale velké turné a těším se na natáčení nového filmu

ZajímavostiPražskýDEN.cz7. března 20194 minuty čtení

Foto: Archiv

Zpěvačka a herečka Barbora Poláková si z letošní cen Anděl, které od roku 1991 uděluje Česká hudební akademie, odnesla celkem dvě sošky. Proměnila tak dvě ze tří nominací. V současné době se věnuje hlavně své rodině, ale nezanedbává ani fanoušky. Pracuje na rozšíření vlastní módní kolekce, plánuje natáčení videoklipů a velké podzimní turné.

Když jste se dozvěděla nominace na hudební ceny Anděl 2019, vítězství v které kategorii jste si přála nejvíc?

Každá z nominací pro mne znamená něco jiného. Za klipem vidím spoustu produkční práce a energii lidí, kteří mi věřili a nechali se nadchnout. Za interpretem jsou pro mne zas dvě stovky koncertů, které máme s kapelou zhruba za sebou. Až tomu nemůžu uvěřit, že to je tolik za tak krátkou dobu. No a deska, to je vesmír. Myslím, že jsem si tu nominaci moc přála, ale že se to opravdu stane, to je pro mě úplná pecka.

Vyhradila jste hudebním oceněním v bytě čestné místo?

Zatím jsem to nějak neřešila. Ty první dva (v roce 2016 získala Anděla za píseň Nafrněná a současně se stala Objevem roku, pozn. red.) jsem položila vedle gramofonu v jedné polici, kde stál Pavlův Lev. Dělají mu tam hezkou společnost.

Komu z kolegů z branže jste v letošním Andělech držela nejvíc palce?

Já loni strašně moc držela palce Jarům (kapele J.A.R., pozn. red.) a byla to euforie, když to všechno posbírali. Letos bych přála Mikimu Josefovi (Mikolas Josef, v mezinárodní hudební soutěži Eurovize 2018 se umístil na šesté příčce, pozn. red.), aby byl objevem. I když on už objevem vlastně je.

V současné době máte koncertní přestávku. Kolik času denně věnujete hudbě? Ať už poslechu nebo přípravě nových písní? Nebo se naopak snažíte v tomto období muzikou příliš neobklopovat?

Mám období ticha. Respektive období výhradně dětského ševelení. Kdybych v pauze, kterou mám kvůli holčičkám, ještě myslela na plány do budoucna, byla by ta pauza k ničemu.

Barbora Poláková při natáčení videoklipu k písni 2-8-5.

Začátkem října vyrážíte na turné. Velký koncert chystáte 26. října ve Foru Karlín. Jak jste daleko s přípravami?

Už probíhají schůzky a promýšlíme lítací stroj, který bych moc ráda zapojila do celé show. Samozřejmě řešíme projekce a rozmýšlíme hosty.

Teprve nedávno jste uveřejnila videoklip k písni Sami dva. Máte už nápad na další video? Dočkají se ho fanoušci ještě před zmiňovaným koncertem ve Foru Karlín?

Ano, před Forem by měly být venku dokonce dva klipy. Jeden jedeme točit v dubnu k moři s Evou Samkovou, která se momentálně stala bohyní všech vesmírů, což jí moc přeju. Je to k písničce Pojď si. Druhý klip bude k písni Kdyby. Ten plánujeme natáčet právě na lítacím stroji.

Kromě hudebních plánů máte i podnikatelské záměry. Chtěla byste otevřít restauraci pro děti. Jak by měla vypadat? Vadí vám snahy restauratérů či hoteliérů vykazovat hosty se svými malými potomky?

To je velké téma. A spíš ten nápad někomu prozradím a nechám, ať si s ním poradí. Já na to nemám kapacitu. Momentálně mi zabírá spoustu času merch a vše co s ním souvisí. Navrhujeme oblečení, které na sobě má různé výkřiky z mých písniček a rozjelo se to tak, že to nestíháme. Je to skvělé, mám z toho velkou radost. Připravujeme letní kolekci, kolekci pro děti i pro muže.

Čím jste si udělala naposledy radost? Na co se v nejbližší době těšíte?

Těším se k tomu moři s Evou. Těším se na natáčení s Bohdanem Slámou, které začíná za 14 dní. Film bude černobílý a točený bez zvuku, který se bude později postsynchronovat. Scénář je inspirován skutečnými událostmi a zrovna moje postava opravdu žila. Příběh začíná v roce 1938 a končí 1952. Je o chudé vesnici v pohraničí, kde se část lidí hlásila k Němcům a část k Čechům. A to vyvolává spoustu existencionálních otázek a morálních výzev. Tak to bude pro mne moc zajímavé zkoumání a propadnutí se do dávného světa. Ale úplně nejvíc se těším z holčiček.

Kdo je Barbora Poláková

Herečka a zpěvačka Barbora Poláková se narodila v roce 1983 v Kolíně. V současnosti žije s hercem Pavlem Liškou, se kterým má dcery Ronju a Riku. S Liškou se poznali při natáčení sitcomu Marta a Věra (2014). Za svou roli ve filmu Miroslava Krobota Kvarteto (2017) byla nominována na Českého lva. Sbírá i hudební ceny. Na internetu se výrazně proslavila písničkami Nafrněná a Kráva, které mají na YouTube k dnešnímu dni dohromady přes 56 milionů shlédnutí.

Nepřehlédněte