Bezpečnost na Karlově náměstí se zhoršila. Policisté posílili hlídky

21. června 2021 ∙ 17:07
Kristián Vích
Foto: Kristián Vích, PražskýDEN

V posledních týdnech se razantně zhoršila bezpečnostní situace na Karlově náměstí. Do parku se totiž začaly hromadně přesouvat osoby bez přístřeší a narkomani. Zvýšil se nepořádek, povalovaly se zde použité injekční stříkačky i lahve od alkoholu. Radnice Prahy 2 se proto rozhodla situaci vyřešit ve spolupráci s městskou i státní policií.

„Situace se už stala neúnosnou. Vše nasvědčovalo tomu, že zde dochází nejen k aplikaci drog, ale i k jejich distribuci. Domluvili jsme se proto s policisty i strážníky na razantních a systémových opatřeních. Častější a důslednější policejní kontroly se vyplatily, bezpečnostní situace se výrazně zlepšila,“ uvedl Michal Zuna, radní pro bezpečnost Prahy 2.

Strážci zákona se zaměřili nejen na samotný park a náměstí, ale i na přilehlé ulice nebo prostory u vstupů do metra, kde se pohybuje větší množství lidí.

Od začátku června bylo zkontrolováno více než dvě stě osob, zaznamenány byly desítky přestupků a zadrženo několik podezřelých.

Strážníci také sesbírali a zlikvidovali celkem šedesát použitých injekčních stříkaček a Policie ČR zahájila úkony trestního řízení pro podezření z nedovolené výroby a distribuce omamných a psychotropních látek a jedů.

X Zavřít