Bývalá vozovna na Orionce se stane komunitním centrem

14. června 2021 ∙ 14:39
PražskýDEN.cz
Foto: Magistrát hl. m. Prahy

Pražští radní schválili záměr dočasného využití bývalé Vozovny Orionka na Vinohradech. V rámci koncesního řízení má být vybrán provozovatel, který nabídne kulturní a komunitní aktivity pro všechny generace.

„Nové využití tohoto místa jsme promýšleli přes rok. Dospěli jsme k závěru, že celý areál by měl mít jednoho provozovatele, který by zde provozoval ideálně kombinaci cenově dostupných a komerčních služeb pro volnočasové, kulturní a komunitní aktivity určené rodičům s dětmi, seniorům ale i teenagerům,“ uvedla Hana Třeštíková, radní pro kulturu a cestovní ruch.

Město nyní musí s Dopravním podnikem hl. m. Prahy dojednat detaily nájemní smlouvy. Hned poté magistrát vypíše koncesní řízení na výběr provozovatele areálu.

Cílem připravované veřejné zakázky bude nalézt takového provozovatele, který realizací aktivit a služeb naplní potřeby obyvatel ze širokého okolí a zároveň zajistí provoz, který nebude ztrátový. Pokud se vše stihne, otevřít by se Vozovna Orionka mohla pro veřejnost už v příštím roce.

X Zavřít