Část pražského metra o víkendu nepojede. Proběhne výměna nosníků ve stanici

10. června 2022 ∙ 10:52
Kristián Vích
Foto: Unsplash

Obyvatelé i návštěvníci metropole by se měli připravit na víkendovou výluku na části linky C pražského metra. Důvodem je pokračování rekonstrukce stropní desky ve stanici Florenc.

Dělníci nainstalují a ukotví do stropu nad stanicí prvních devět nových předepjatých nosníků. V sobotu 11. června ani v neděli 12. června proto nebude metro jezdit v úseku v Hlavní nádraží – Vltavská. Dopravní podnik během výluky zavede náhradní tramvajovou dopravu XC v úseku Hlavní nádraží – Výstaviště a linku č. 36 Zvonařka – Sídliště Ďáblice.

Před třemi týdny bylo uvolněno a odstraněno prvních devět starých předepjatých nosníků z celkových 131, které společně s monolitickou betonovou deskou pod křižovatkou ulic Křižíkova a Ke Štvanici tvoří současný strop nad vestibulem stanice metra Florenc C.

Společnosti, které na místě provádí stavební práce, již v odkryté části stanice zrealizovaly sanace betonových konstrukcí, odstranily původní ložiska, geodeticky vyměřily polohy pro nová ložiska a nosníky, a nová ložiska také osadily. Během tohoto víkendu budou práce pokračovat instalací a ukotvováním prvních nových předepjatých nosníků. Celkem jich bude devět a každý z nich váží až 28 tun.

Provoz metra na lince C bude opět obnoven od pondělí 13. června od ranního provozu. Vzhledem k uzavření celého podchodu a vestibulu stanice Florenc C bude přístup do této stanice až do října 2023 možný pouze prostřednictvím vstupu/výstupu E1 v Sokolovské ulici.

Uvolnění a odstranění dalších devíti předepjatých nosníků má proběhnout o víkendu 6. a 7. srpna.

Zdroj: Tisková zpráva Dopravního podniku hl. m. Prahy

X Zavřít