Česko ovládají gangsteři. Sedí na Hradě a vysmívají se všem dole. Nic ale netrvá věčně

8. listopadu 2018 ∙ 04:04
Kristián Vích
Foto: Wikipedia.org

Nalijme si čistého vína. Naše země má problém. Není to prezident Zeman, ani jeho pitoreskní mluvčí, ani premiér Babiš, dokonce ani Tomio Okamura. Problémem současné České republiky jsme my sami. Dovolili jsme zločincům, aby ohryzali poslední zbylé kosti starých pořádků.

Uplynulé oslavy vzniku republiky nutí člověka k zamyšlení. Proč ve společnosti panuje blbá nálada, přestože podle všech objektivních kritérií se máme tak dobře, jako nikdy v historii? Uniká nám totiž podstata. V zákulisí se odehrávají věci, které by ještě před 25 lety nikomu neprošly. Jenomže časy se mění…

O kontinentu, který vzkvétá

Západní Evropa nepoznala válku 70 let. Žijeme v míru a svobodě. Nově narozená generace má dostatek prostředků a prostoru k realizaci svých smělých vizí, které posunují celé společenství vpřed. Mnoho z nich se šance chopila a výsledky jsou vidět na každém nároží.

Na pozadí velkolepého společenského pokroku ovšem poněkud směšně působí dění v české kotlině. Jen „o prsa“ (a navíc sérií kolosálních lstí) lidem zvolený prezident trousí na veřejnosti jedno sprosté slovo za druhým, tak jako to dělávají senilní starci na sklonku života.

Miloš Zeman je možná starý, ale rozhodně ne senilní. Jeho chování pochází z jeho vlastní hlavy. Hlavními motivy je nenávist a lež. Náš prezident je prostě takový. Tento morálně prázdný, avšak stále politický program by ovšem nemohl trvale udržet bez lidí, kteří ho obklopují.

Prezidentův tajemný „poradce“ Martin Nejedlý je podezírán z účelných (tj. ekonomicky výhodných) vazeb na režim současného vládce Kremlu. Moc v Rusku drží pevně ve svých rukách už dlouhou dobu Vladimir Putin, bývalý agent KGB. Rusko je sice tak trochu jiná země, ale i tady nepochybně platí, že „silnější pes se baví“. A tak podobně, jako si ruští zločinci v dobách SSSR uzurpovali moc ve státě ve jménu komunismu, nárokuje si Vladimir Putin moc ve stejném státě ve jménu ruského nacionalismu.

Český model

Čeští ekonomičtí vychcánci v okolí Miloše Zemana tento postup dokonale okopírovali. Ve jménu „českého národa“ prohlašují Zemana za „vším lidem“ zvolenou autoritu a hážou špínu na kohokoliv, kdo by se proti tomu pokoušel jakkoliv postavit. Kouřovou clonu a roli užitečného blba zde zastává především mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček, mj. bývalý redaktor komunistických Haló novin.

Je jen stěží obhajitelné, že prezidentovým kancléřem i nadále, již ve druhém Zemanově volebním období, zůstává Vratislav Mynář, muž bez bezpečnostní prověrky.

Zemana zvolili lidé, kteří ctí staré pořádky. Prezident je pro ně něco jako Bůh, který má vždycky pravdu. Jenomže dnešní svět už tak nefunguje. Nově narozená generace nepotřebuje vůdce, aby jim říkal, co si mají myslet, dělat, a jak vlastně mají žít. Z úst Miloše Zemana často slýcháváme citatce T. G. Masaryka. Jsem přesvědčený, že kdyby dnes Masaryk žil, Zemana by pořádně proplesknul.

Na starší generaci spoléhá i hradní skvadra, která Zemana za pomoci sofistikovaných lstivých metod instalovala podruhé do prezidentského úřadu, a nyní toho zneužívá ke svým pochybným hradním kšeftům. Média, která na ně upozorní, jsou hradními pány okamžitě ostrakizována.

Věřím, že nová generace českých Evropanů, která momentálně dorůstá, už prezidenta potřebovat nebude. Miloš Zeman se možná stane prvním z posledních prezidentů českého národa. A až se pak historici budou zabývat důvody, nejspíš zjistí, že za to může bezprecedentní zneuctění prezidentského úřadu v režii nevěrohodných ekonomických vychcánků.

X Zavřít