Česko ovládají gangsteři. Sedí na Hradě a vysmívají se všem dole. Nic ale netrvá věčně

ZprávyKristián Vích8. listopadu 20183 minuty čtení

Foto: Wikipedia.org

Nalijme si čistého vína. Naše země má problém. Není to prezident Zeman, ani jeho pitoreskní mluvčí, ani premiér Babiš, dokonce ani Tomio Okamura. Problémem současné České republiky jsme my sami. Dovolili jsme zločincům, aby ohryzali poslední zbylé kosti starých pořádků.

Uplynulé oslavy vzniku republiky nutí člověka k zamyšlení. Proč ve společnosti panuje blbá nálada, přestože podle všech objektivních kritérií se máme tak dobře, jako nikdy v historii? Uniká nám totiž podstata. V zákulisí se odehrávají věci, které by ještě před 25 lety nikomu neprošly. Jenomže časy se mění…

O kontinentu, který vzkvétá

Západní Evropa nepoznala válku 70 let. Žijeme v míru a svobodě. Nově narozená generace má dostatek prostředků a prostoru k realizaci svých smělých vizí, které posunují celé společenství vpřed. Mnoho z nich se šance chopila a výsledky jsou vidět na každém nároží.

Na pozadí velkolepého společenského pokroku ovšem poněkud směšně působí dění v české kotlině. Jen „o prsa“ (a navíc sérií kolosálních lstí) lidem zvolený prezident trousí na veřejnosti jedno sprosté slovo za druhým, tak jako to dělávají senilní starci na sklonku života.

Miloš Zeman je možná starý, ale rozhodně ne senilní. Jeho chování pochází z jeho vlastní hlavy. Hlavními motivy je nenávist a lež. Náš prezident je prostě takový. Tento morálně prázdný, avšak stále politický program by ovšem nemohl trvale udržet bez lidí, kteří ho obklopují.

Prezidentův tajemný „poradce“ Martin Nejedlý je podezírán z účelných (tj. ekonomicky výhodných) vazeb na režim současného vládce Kremlu. Moc v Rusku drží pevně ve svých rukách už dlouhou dobu Vladimir Putin, bývalý agent KGB. Rusko je sice tak trochu jiná země, ale i tady nepochybně platí, že „silnější pes se baví“. A tak podobně, jako si ruští zločinci v dobách SSSR uzurpovali moc ve státě ve jménu komunismu, nárokuje si Vladimir Putin moc ve stejném státě ve jménu ruského nacionalismu.

Český model

Čeští ekonomičtí vychcánci v okolí Miloše Zemana tento postup dokonale okopírovali. Ve jménu „českého národa“ prohlašují Zemana za „vším lidem“ zvolenou autoritu a hážou špínu na kohokoliv, kdo by se proti tomu pokoušel jakkoliv postavit. Kouřovou clonu a roli užitečného blba zde zastává především mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček, mj. bývalý redaktor komunistických Haló novin.

Je jen stěží obhajitelné, že prezidentovým kancléřem i nadále, již ve druhém Zemanově volebním období, zůstává Vratislav Mynář, muž bez bezpečnostní prověrky.

Zemana zvolili lidé, kteří ctí staré pořádky. Prezident je pro ně něco jako Bůh, který má vždycky pravdu. Jenomže dnešní svět už tak nefunguje. Nově narozená generace nepotřebuje vůdce, aby jim říkal, co si mají myslet, dělat, a jak vlastně mají žít. Z úst Miloše Zemana často slýcháváme citatce T. G. Masaryka. Jsem přesvědčený, že kdyby dnes Masaryk žil, Zemana by pořádně proplesknul.

Na starší generaci spoléhá i hradní skvadra, která Zemana za pomoci sofistikovaných lstivých metod instalovala podruhé do prezidentského úřadu, a nyní toho zneužívá ke svým pochybným hradním kšeftům. Média, která na ně upozorní, jsou hradními pány okamžitě ostrakizována.

Věřím, že nová generace českých Evropanů, která momentálně dorůstá, už prezidenta potřebovat nebude. Miloš Zeman se možná stane prvním z posledních prezidentů českého národa. A až se pak historici budou zabývat důvody, nejspíš zjistí, že za to může bezprecedentní zneuctění prezidentského úřadu v režii nevěrohodných ekonomických vychcánků.

Nepřehlédněte

VIDEO: Na Václaváku se demonstrovalo proti komunistům a Babišovi • Stovky lidí dorazily v neděli na Václavské náměstí, aby si připomněli 70. výročí komunistického puče z roku 1948. Demonstraci v den výročí tzv. "Vítězného února" svolali zástupci občanských iniciativ, podnikatelských sdružení, některých parlamentních i neparlamentních politických stran a Konfederace politických vězňů. Organizátoři akce varují před návratem komunistů k moci a vládou jedné strany. Po období komunistické totality podle nich zůstala pouze "spálená země" a statisíce obětí.

Jiří Ovčáček bude mít vlastní televizní pořad na TV Barrandov • Mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček se již brzy stane televizním moderátorem. Na obrazovkách TV Barrandov bude mít od podzimu svůj pravidelný pořad, do kterého si bude zvát hosty dle vlastního výběru.

Zeman jako profesor Bumbál versus Harry Potter. Nové video z Prahavic drtí český internet • Praha se proměnila v kouzelné Prahavice, do kterých přijíždí Harry Potter hledat ztracený Kámen mudrců. Prahavice ale nejsou obyčejné místo, zlé síly tu číhají na každém kroku.

V Prahavicích řádí temné síly.

Homer Simpson by byl skvělým českým prezidentem. Tady jsou důvody • Česká republika si na příštích 5 let zvolila za prezidenta Petra Pavla. To ale neznamená, že nemůžeme upustit uzdu fantazii a zamyslet se, kdo další by rukou moudrou a spravedlivou vládl dobře nad českou kotlinou. Co kdyby se příští hlavou našeho státu stala jedna z hlavních postav populárního amerického seriálu Simpsonovi? Přesvědčíme vás, že Homer Simpson by vůbec nebyl špatným kandidátem.

Jan Hrušínský popsal, co by nová vláda měla udělat jako první • Jak už to tak bývá, výsledek víkendových parlamentních voleb spoustu lidí zklamal, ale jiným zase udělal velikou radost. Jedním z těch, kdo oslavovali, byl herec a ředitel pražského Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský.

Kdo je tady odporný? Reakce na nenávistná slova prezidenta z domova i ze světa • Pořádný rozruch opět vyvolal prezident Miloš Zeman. V nedělním vysílání CNN Prima News prohlásil, že transgender lidé jsou mu bytostně odporní. Za svá slova si vysloužil ostrou kritiku z Česka i ze zahraničí.

Kdo bude příštím prezidentem? Šanci má Babiš, Kalousek i Němcová. Nejsou ale jediní • Zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana je v posledních dnech předmětem bouřlivých diskuzí napříč společností. Řeší ho politici i běžní občané. Prezidentovo okolí je přitom skoupé na jakékoliv podrobnější informace. Víme jen, že hlava státu nyní pobývá v nemocnici. Spekulace o tom, zda vůbec zvládne dokončit svůj mandát, nabývají na síle. Současně s tím už se hledají i případní nástupci pana Zemana v úřadu.

Andrej Babiš

Jediná cesta k uzdravení Miloše Zemana i rozdělené společnosti. Komentář Kristiána Vícha • V České republice se schyluje ke konci jedné nešťastné éry. Prezident Zeman bude nejspíš zbaven svých prezidentských pravomocí, i když formálně mu titul hlavy státu zůstane. Pro občany země je to dobrá zpráva, včetně Miloše Zemana jako člověka.

Už nejste náš prezident, zradil jste důvěru národa, píše Zemanovi naštvaný starosta • Nedělní rozhovor Miloše Zemana pro deník Blesk nadzvedl ze židle nejednoho občana. Prezident v něm mimo jiné řekl, že „počet ušitých roušek je jedna tisícina toho, co potřebujeme“. Zároveň oznámil, že náměstkovi ministra zdravotnictví a epidemiologovi Romanu Prymulovi udělí Řád Bílého lva, tedy nejvyšší státní vyznamenání.

Zeman je zrádce a odpudivá postava dějin, říká Miroslava Němcová • Neobvykle ostře se do prezidenta Miloše Zemana pustila senátorka Miroslava Němcová. Hlava státu se podle ní společně s premiérem podílí na rozvratu země a patří na temnou stránku dějin.

Jiří Drahoš supluje nemohoucího Zemana v roli prezidenta. Komentář Kristiána Vícha • Zatímco se prezident Miloš Zeman léčí v nemocnici (a celý národ vlastně ani pořádně nezná důvod), někdejší kandidát na prezidenta Jiří Drahoš před pár dny ocenil v Senátu naše paralympioniky. Opravdu jsme si zvolili do funkce nejvyšší hlavy státu toho správného člověka?

Den, kdy komunisté zbavili funkce prezidenta Svobodu. Měl v tom prsty kariérista Husák? • „Nemůže-li president Československé socialistické republiky vykonávat svůj úřad delší dobu než 1 rok, Federální shromáždění může zvolit nového presidenta Československé socialistické republiky na nové funkční období.“ Takhle zní ústavní zákon č. 50/1975 Sb., který dne 28. května 1975 přijali českoslovenští zákonodárci. Tzv. „Lex Svoboda” v praxi znamenal, že těžce nemocný armádní generál Ludvík Svoboda může být okamžitě zbaven funkce prezidenta. Na jeho místo o den později nastoupil Gustáv Husák.

Dva rivalové. Generál Ludvík Svoboda a kariérista Gustáv Husák.

Korunovační klenoty jsou po dvou letech vystaveny pro veřejnost • Sedm klíčníků včera odemklo Korunní archiv ve Svatováclavské kapli, aby vyzvedli české korunovační klenoty. Ty jsou ode dneška až do 23. ledna vystaveny ve Vladislavském sále. Vstupné je zdarma.

Svatováclavská koruna, Královské žezlo a Královské jablko.