Chcete nastoupit? Brzy bude nutné opět stisknout tlačítko

30. srpna 2021 ∙ 17:08
Kristián Vích
Foto: Pražská integrovaná doprava

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) od středy ruší jedno z posledních opatření, které mělo přispívat ke snížení rizika nákazy koronavirem v prostředcích městské hromadné dopravy.

Cestující v tramvajích a autobusech budou při nástupu či výstupu opět ovládat otevírání dveří pomocí tlačítek. V metru zatím zůstane automatické otevírání a zavírání dveří strojvůdcem zachováno.

Řada cestujících si na toto opatří v posledních měsících zvyklo, vnímá ho jako komfortní a přeje si jeho zachování. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) ale vysvětlil důvody, proč to možné není.

[related-post id=“44331″]

„Odstranění povinného otevírání a zavírání všech dveří v zastávkách, kde nikdo nevystupuje ani nenastupuje, přispěje v nadcházejícím chladnějším období k zachování teplotního komfortu ve vozidlech. Kromě toho pomůže i k zajištění přesnějšího provozu,“ stojí v tiskové zprávě DPP.

Na příměstských autobusových spojích bylo poptávkové otevírání dveří obnoveno již v předchozím období.

I nadále platí ve všech vozech a prostorech městské hromadné dopravy povinnost cestujících zakrývat ústa a nos respirátorem nebo nanorouškou. DPP chce také nadále uklízet a dezinfikovat interiéry dopravních prostředků ve stejné intenzitě jako během pandemie.

Zdroj: Tisková zpráva DPP

X Zavřít