Chystá se proměna prostranství u Letenských sadů

14. června 2021 ∙ 15:35
Kristián Vích
Foto: Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR)

Praha chystá rekonstrukci Letenského muzejního distriktu, oblasti u Národního technického muzea a Národního zemědělského muzea. Konkrétní podoba má vzejít z architektonické soutěže, kterou připravuje Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR).

„Cílem úpravy lokality nazvané Letenský muzejní distrikt je najít a podpořit jeho kvality. Podobu okolí muzeí, gymnázia a ulice Nad Štolou, včetně tenisových kurtů klubu LTC a prostoru u oblíbeného Letenského kolotoče budou hledat účastníci urbanisticko-architektonické soutěže, kteří budou mít za úkol vytvořit z tohoto zanedbaného a pro pěší nepohodlného prostoru novou atraktivní lokalitu,“ říká náměstek primátora Petr Hlaváček.

Podle výsledků online ankety mezi místní obyvateli by v lokalitě mělo být více stromů, laviček a odpadkových košů. Lépe by se tu měli do budoucna cítit také cyklisté, bruslaři nebo rodiče s kočárky. Objevit by se mohla třeba i fontána. Chodníky a stezky na sebe mají lépe navazovat. Okolí muzeí a gymnázia by mělo být lépe propojené s parkem a sportovišti a mělo by být kompletně bezbariérové.

S Letenským muzejním distriktem je spojena rekonstrukce ulice Korunovační, pro níž vznikne samostatná koncepční studie, jejíž součástí bude mimo jiné řešení umístění nových stromořadí, oprava silnic i chodníků. Oba projekty budou navzájem koordinovány.

Zdroj: Tisková zpráva IPR

X Zavřít