ČSA přidají lety z Prahy do Ostravy. Zpáteční letenka vyjde na několik stokorun

2. března 2018 ∙ 18:03
PražskýDEN.cz
ČSA budou létat mezi Prahou a Ostravou několikrát denně.
ČSA budou létat mezi Prahou a Ostravou několikrát denně.Foto: Sefjo, Wikipedia.org

České aerolinie od letošního května posílí pravidelnou linku mezi Ostravou a Prahou o další frekvence a ve vybraných dnech nabídnou až 4 lety denně místo dosavadních dvou. Zlepší tak spojení obou měst i napojení na další spoje z/do Prahy.

ČSA současně s novým letovým řádem na lince zavede nové výhodné tarify – cena zpátečních letenek bude začínat již od 1490 Kč včetně letištních poplatků, tax, daní a zapsaného zavazadla.

V pondělí a pátek si mohou cestující z Ostravy do Prahy nově vybírat ze 4 odletů ČSA (po dva ranní, odpolední a večerní) a ve středu ze 3 (ranní, odpolední a večerní). V úterý, čtvrtek a v neděli bude k dispozici odpolední spoj, v sobotu pak ranní. V opačném směru mohou cestující mířící z Prahy do Ostravy využívat 4 frekvence ČSA (ranní, polední, večerní a noční) v pátek, po 3 (ranní, polední a večerní) v pondělí a ve středu, po 2 (polední a noční) ve čtvrtek a v neděli a polední pak v úterý. ČSA na lince nabídnou týdně 15 zpátečních spojů týdně. Linka bude i nadále provozována turbovrtulovými letadly ATR 42 nebo 72. Let zabere celkem 1 hodinu.

[related-post id=“3866″]

Ceny zpátečních letenek nového letového řádu linky mezi Ostravou a Prahou začínají od 1490 Kč včetně letištních poplatků, tax a daní. Na lince budou k dispozici letenky pouze v cenových balíčcích PLUS, FLEX a BUSINESS. V ceně i té nejlevnější letenky bude vždy zahrnuta přeprava 1 ks kabinového zavazadla a 1 ks malé osobní tašky, ale také přeprava 1 ks zapsaného zavazadla o maximální hmotnosti 23 kg a výběr sedadla kromě preferovaných, které jsou k dispozici za poplatek.

[related-post id=“5503″]

„Linku mezi Ostravou a Prahou doposud využívali především zahraniční obchodní cestující mířící do/z Ostravy kvůli svému businessu. Nicméně v poslední době ji ve větší míře začali využívat také turisté, kteří postupně objevují krásy a zajímavosti Ostravy a Moravskoslezského regionu. Nově chceme plně využít potenciál linky a nabídnout výhodné letenky nejen transferovým cestujícím, ale také těm lokálním,“ uvedl Ján Tóth, ředitel Českých aerolinií pro obchod a dodal: „Nový letový řád na lince umožňuje cestujícím efektivně plánovat čas a aktivity v cílové destinaci, včetně jednodenních pobytů. Nové výhodné ceny letenek a čistá doba letu pouze 1 hodinu dělají z pravidelné linky Ostrava – Praha atraktivní produkt s nejlepším poměrem cena vs. výkon.“

[related-post id=“4485″]

„Jsme velmi rádi, že můžeme společně s ČSA rozšiřovat a zkvalitňovat letecké služby z ostravského letiště. Nabídneme tím více spojení s hlavním městem České republiky nejen pro obchodní cestující, ale také pro cestující, kteří v Praze využijí možnosti návazných letů do celé Evropy. Výsledkem této výborné spolupráce je více letů v atraktivnějších časech, ale hlavně výhodné ceny zpátečních letenek. Na našem letišti mohou navíc cestující využít vstup do nově upraveného Business salonku.“ dodává Stanislav Bujnovský, obchodní ředitel Letiště Ostrava, a.s.

X Zavřít