Den IZS na Černém Mostě. Představí se policisté, hasiči i záchranáři

21. srpna 2020 ∙ 06:03
PražskýDEN.cz
Foto: Pixabay.com

První zářijová sobota bude v Centru Černý Most patřit těm, kteří dennodenně dohlížejí na naše bezpečí a jsou připraveni zasáhnout, kdykoliv si to situace žádá.

Víte, kdy jsou do akce povolání příslušníci Vodní a potápěčské záchranné služby a jak vypadá jejich pracovní den? Co všechno musí na povel zvládnout záchranářský pes? Za kolik vteřin zrychlí z 0 na 100 nejmodernější vůz BMW 745e, ve kterém dopravní policisté hlídají bezpečnost na našich dálnicích? Jakou výbavu musí mít sanitka určená pro výjezdy k zásahům ohrožujícím zdraví člověka? A za jakým účelem má Policie ČR ve své výbavě terénní čtyřkolky?

To vše a mnohem více se dozvíte v sobotu 5. září 2020 od 10 do 18 hodin na venkovním prostranství před západním vstupem do Centra Černý Most a na Central Plaza. Příslušníci základních i zvláštních složek IZS vás nechají nahlédnout pod pokličku své každodenní práce i krizových postupů. Akce se bude konat za každého počasí.

„Kromě základních složek IZS, tedy hasičů, policistů a záchranářů, jsme pozvali i další specializované jednotky. Akce Všichni jsme jeden tým představí také práci poříčních policistů, kynologů, lékařů z Českého červeného kříže nebo záchranných potápěčů,“ slibuje Michaela Matlasová, marketingová manažerka Centra Černý Most.

Těžká technika i dynamické ukázky zásahů

Celodenní program s akčními ukázkami práce specialistů se bude odehrávat na čerstvém vzduchu v okolí Centra. Řadu činností bude možné vyzkoušet i na vlastní kůži. Lékaři z Českého červeného kříže připomenou zásady první pomoci a předvedou maskování zranění, Svaz záchranných brigád kynologů provede cvičené psy náročnou překážkovou dráhou a experti z Vodní a potápěčské záchranné služby dokonce nabídnou možnost vyzkoušet si potápění s dýchacím přístrojem v nafukovacím bazénu o průměru 4 metry.

Netradičním zážitkem bude pro návštěvníky také prezentace mobilní cely pro předběžné zadržení pachatelů a ukázka vězeňského autobusu a dodávky Vězeňské služby České republiky, ve kterých jsou přepravovány stíhané osoby a trestanci.

Historické i nejmodernější kusy techniky představí Hasičský záchranný sbor, Zdravotnická záchranná služba a Policie České republiky. Konkrétně policisté se pochlubí několika motorkami, čtyřkolkou, hybridním vozem BMW 745e a motorovým člunem, který slouží k zásahům na vodě.

X Zavřít