Den ledních medvědů oslaví pražská zoo vstupem za korunu. Má to ale jednu podmínku

21. února 2018 ∙ 14:31
Petra Domašínská
Lední medvědi oslaví svůj Mezinárodní den v Zoo Praha v sobotu 24. února.
Lední medvědi oslaví svůj Mezinárodní den v Zoo Praha v sobotu 24. února.Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Zoo Praha oslaví v sobotu 24. únoru Mezinárodní den ledních medvědů plyšákovým průvodem.

Všichni návštěvníci, kteří dorazí k pokladnám s plyšovým ledním medvědem, budou mít navíc vstup za symbolickou 1 Kč. Přichystány budou veselé hry a spousta informací u stánku přímo u expozice těchto polárních šelem. Medvědi Tom, Berta a Bora se již také těší na enrichmentový dárek, který jim bude předán za speciálního komentovaného setkání.

Návštěvníci, kteří by se rádi zúčastnili průvodu, ale chybí jim plyšový lední medvěd, si hračku mohou zakoupit v Informačním centru u hlavního vchodu do zoo. Účastníci průvodu navíc dostanou drobnou pozornost.

Ohrožený druh

Medvěd lední, označovaný též jako polární medvěd, je velký druh medvěda typický pro severní polární oblasti. V kohoutku měří 1,5 m, délka těla činí přibližně 2,5 m a výška vzpřímeného těla se pohybuje okolo 2,4–3,3 m. Samci váží 300–800 kg, samice 150–300 kg. Dožívají se 25 až 30 let, rekord v zajetí je 43 let. Živí se lovem, přičemž jeho hlavní kořistí jsou tuleni. Vyskytuje se v Grónsku, na severním pobřeží Severní Ameriky a Asie. Na všech těchto územích je chráněn a jeho lov se kontroluje. V současnosti se odhaduje, že žije asi 20 000 – 25 000 těchto medvědů.

[related-post id=“5727″]

Sobotní program v Zoo Praha

10:00 Tematické hry a informační stánek
12:15 Začátek průvodu s plyšovými ledními medvědy
12:30 Předání dárku medvědům spojené s komentovaným setkáním

X Zavřít