Do Muzea MHD vás o víkendu doveze unikátní tramvaj T3SU

31. ledna 2019 ∙ 00:30
Petra Domašínská
Tramvaj T3SU.
Tramvaj T3SU.Foto: Dopravní podnik hl. m. Prahy

V rámci slavnostního otevření Muzea MHD pro návštěvníky i v zimní sezoně byla první lednový víkend vypravena historická tramvaj typu T1 na lince č. 2. Mimořádný zájem o tuto speciální tramvajovou linku přiměl Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) obdobnou akci zopakovat.

První únorový víkend (2. – 3. 2. 2019) se návštěvníci mohou opět těšit na netradiční jízdu na lince č. 2. tramvají T3SU. Tento model z roku 1982 je první svého druhu v Praze a bude poprvé vypraven do provozu s cestujícími po několik let trvající generální opravě v Opravně tramvají v Hostivaři.

„Cestující ve voze bezpochyby zaujme zejména uspořádání sedadel 2+1, kdy na straně dveří jsou vedle sebe dvě tradiční laminátové sedačky a nikoliv jedna. Takových vozů bylo v Praze pouhých 20 a sedačky v nich postupně byly redukovány na standardní provedení 1+1,“ říká Jan Šurovský, technický ředitel a člen představenstva DPP.

V tramvaji platí běžný tarif. Jízdní řády na první únorový víkend jsou k dispozici na webu DPP. Děti do 6 let a držitelé senior pasu mají do Muzea MHD vstup zdarma. Otevřeno je v sobotu i v neděli od 9:00 do 17:00 hod.

[related-post id=“15192″]

Muzeum MHD

Budova muzea byla postavena již v roce 1909 a je umístěna v historickém objektu tramvajové vozovny v Praze ve Střešovicích. V roce 1991 byla prohlášena technickou památkou a rok poté byla přestavěna na Muzeum MHD. Slavnostní otevření Muzea městské hromadné dopravy v Praze proběhlo v květnu roku 1993.

X Zavřít