Drzost, spratkovství, pavlačová kultura. Miroslava Němcová se ostře pustila do Jany Maláčové

20. září 2021 ∙ 13:14
Kristián Vích
Oficiální fotoFoto: Senát ČR

Všemožné snahy ČSSD o odvrácení sestupu z prvoligové české politiky zatím nepřináší ovoce. V předvolebních průzkumech se strana stále potácí na hranici volitelnosti do Poslanecké sněmovny. Vytoužený zvrat v preferencích voličů nepřineslo ani spojení ministryně Jany Maláčové s bývalým pražským politikem a někdejším předsedou Zelených Matějem Stropnickým.

Kontroverzní reakce vyvolala především jejich medializovaná červencová kontrola v jedné z firem v Krupce na Teplicku. Zatímco Maláčová deklaruje, že chce v kontrolách dodržování zákoníku práce pokračovat, senátorka Miroslava Němcová pro její snahy zvolila mimořádně ostrá slova.

„Ministryně Maláčová s M. Stropnickým chtějí ve volbách protlačit ČSSD do sněmovny. Toto spojenectví drzosti, spratkovství a pavlačové kultury staví kampaň na třech pilířích,“ napsala v pondělí v úvodu svého příspěvku na Facebooku Němcová. A dále vyjmenovává, které to jsou.

[related-post id=“44903″]

„Nenávist k podnikatelům, živnostníkům, lidem nezávislým na státu. Maláčová je ministryní práce, ale těm, kteří pracovní místa vytvářejí, hází klacky pod nohy. Na dodržování zákoníku práce nedbala po celé čtyři roky, teď se probrala a dělá si z toho kampaň. Porušuje zákony a v tažení proti zaměstnavatelům se neštítí ničeho. Lže a pomlouvá ty, kteří nekritizují samotné kontroly, ale svévoli a zpupnost paní ministryně,“ nešetří kritikou politička, kterou by si někteří v budoucnu přáli vidět v prezidentském úřadu.

A dodává: „Na to, aby zkontrolovala státní firmy nebo Agrofertní impérium však kuráž nemá. Platy chce plošně zvyšovat státním zaměstnancům, ale k podpoře podnikání se staví jako komunisté v roce 1948. Rozhazuje už i peníze dnešních dětí, roztáčí inflační spirálu, která zlikviduje úspory a v důsledku ožebračí všechny.“

Němcová dále Maláčové vytýká obdiv k vývoji ve Venezuele. A připomíná, že tato jihoamerická země se nachází v hospodářském kolapsu.

[related-post id=“44915″]

„Nezaměstnanost v roce 2019 činila 44%, od roku 2016 prochází obdobím hyperinflace, úspory jsou zcela zdecimovány, centrální banka škrtla z venezuelského bolívaru 6 nul, byly vytištěny bankovky v hodnotě 1 milión bolívarů, v přepočtu necelých sedm korun, potraviny na příděl, tragický nedostatek léků, milióny lidí ze zbídačelé země emigrovaly, enormní nárůst kriminality, loupeží a vražd (3. nejnásilnější země na světě), prezident Maduro odebral parlamentu všechny pravomoci, představitelé opozice jsou unášeni, mučeni, vražděni, za rok 2017 potvrdila OSN 5 287 zavražděných odpůrců režimu. To je vzor paní Maláčové, tam nás chce dovést,“ komentuje Němcová.

Za třetí pilíř označuje Němcová sympatie k ANO, SPD a KSČM, nenávist k ODS.

„Ta, která sedí na ministerské židli díky spolupráci s ANO a mlčky toleruje podnikání Andreje Babiše na úkor státu, nevystupuje proti nezákonným vládním nařízením, nedělá nic pro proti oligarchizaci země, varuje před ODS. Nevaruje před SPD ani před komunisty. Jak by mohla, vždyť jsou to dvě pevné opory vlády, v níž sedí,“ dodává Miroslava Němcová.

Pro ostrá slova nejde senátorka daleko ani v závěru svého pondělního příspěvku. „Svou politikou přivedla ČSSD na práh nevolitelnosti, teď je bezradná, panikaří a dle vzoru předsedy vlády ukazuje na všechny jenom ne na sebe. Kdyby si se Stropnickým říkali hnusná dvojka, sedělo by to lépe,“ napsala.

Jak je vidět, Jana Maláčová leží Miroslavě Němcové pořádně v žaludku.

X Zavřít