Lítačku pro děti je nyní možné vyřídit online z domova

21. srpna 2019 ∙ 09:57
Vojtěch Jánský
Lítačka funguje v Praze od roku 2016.
Lítačka funguje v Praze od roku 2016.Foto: Archiv

Operátor ICT, městská firma, jež se stará o projekty Smart City, zavádí novinku. Rodiče, kteří budou chtít svým dětem pořídit Lítačku, mohou již nyní vyřídit žádost online. Dříve pro ni museli zajít do Škodova paláce, kde byl ověřován věk a identita dítěte.

Podle Operátora ICT se jednalo o podnět rodičů, kteří si stěžovali, že kartu pro děti nemohli zřídit online. Nyní je to možné na stránkách pidlitacka.cz.

„Zařízení Lítačky přes internet spouštíme ještě před začátkem nového školního roku, abychom rodičům co nejvíce ušetřili čas a starosti. Se zavedením této novinky tak bude možné kartu Lítačka kompletně spravovat prostřednictvím internetu,“ uvádí Michal Fišer, generální ředitel firmy Operátor ICT.

Pokud je dítě starší než 13 let, ale zároveň mladší než 15 let, tak je možnost doplnit údaje o zákonném zástupci nebo nahrát doklad totožnosti (občanský průkaz či cestovní pas) dítěte. Je-li dítě mladší než 13 let, je nutné doplnit údaje o zákonném zástupci a nahrát potřebné dokumenty: občanský průkaz zákonného zástupce a rodný list dítěte.

Tento článek vznikl ve spolupráci se serverem tram-bus.cz

X Zavřít