Hledá se nový ředitel Galerie hlavního města. Praha vypíše výběrové řízení

25. června 2020 ∙ 10:21
PražskýDEN.cz
Foto: Pixabay.com

Pražští radní schválilu vyhlášení výběrové řízení na pozici ředitele nebo řediteky Galerie hl. m. Prahy. Přihlášku je možné podat až do 18. září 2020, její součástí musí být kromě životopisu a motivačního dopisu také koncepce pro rozvoj organizace na období let 2021 až 2026. Zaslané nabídky budou následně posouzeny komisí. Vítěze bude vybrán nejpozději do konce tohoto roku.

Městská galerie byla založena v roce 1963 jako místo pro správu českého umění od 19. století do současnosti. Zároveň se stará o pražské památníky, sochy a kašny. Mezi nejlepší z tisíců děl patří například Muchova Slovanská epopej, díla Františka Bílka, Františka Tichého nebo Emila Filly. Instituce také odborně zpracovává umělecké sbírky hlavního města Prahy v celkem sedmi různých objektech.

„Práci kurátorů galerie mohou Pražané potkávat také v ulicích hlavního města nebo ve veřejné dopravě. Galerie je pro hlavní město významným partnerem při tvorbě veřejného prostoru. I z tohoto důvodu vnímám pozici ředitele této instituce jako klíčovou,“ uvedla radní hlavního města Prahy pro oblast kultury Hana Třeštíková.

V rámci výběrového řízení musí uchazeči kromě životopisu, motivačního dopisu a výpisu z rejstříku trestů předložit také koncepci rozvoje na roky 2021 až 2026. Výběru vítězného uchazeče se ujme komise složená z odborníků na kulturu a vedení hlavního města Prahy.

Vítěz výběrového řízení by měl být znám do konce tohoto roku, Galerii hl. m. Prahy následně povede na období minimálně šesti let s tím, že po uplynutí této doby může zřizovatel vyhlásit nové výběrové řízení.

X Zavřít