Homer Simpson by byl skvělým českým prezidentem. Tady jsou důvody

15. dubna 2023 ∙ 00:10
PražskýDEN.cz

Česká republika si na příštích 5 let zvolila za prezidenta Petra Pavla. To ale neznamená, že nemůžeme upustit uzdu fantazii a zamyslet se, kdo další by rukou moudrou a spravedlivou vládl dobře nad českou kotlinou. Co kdyby se příští hlavou našeho státu stala jedna z hlavních postav populárního amerického seriálu Simpsonovi? Přesvědčíme vás, že Homer Simpson by vůbec nebyl špatným kandidátem.

Má zkušenosti s krizovým řízením

Homer Simpson se v seriálu často dostává do krizových situací, jako je přehřátý reaktor nebo anakonda omotaná kolem krku. Akutní problémy vyžadují rychlá a efektivní řešení. Tyto zkušenosti Homera Simpsona by mohly být využity k řízení řady závažných situací, které by Českou republiky mohly v budoucnu potkat.

Miluje pivo

Kdo jiný by měl vládnout zemi, kde se v průměru na hlavu vypije nejvíce piva na světě? Je ovšem trochu s podivem, že takový milovník piva do Česka v seriálu zatím ještě nikdy nezavítal. I proto by se možná měl stát příštím prezidentem.

Je apolitický

Homer Simpson není členem žádné politické strany a nemá s politikou příliš mnoho zkušeností. To by mohlo být výhodou, protože by mohl být nezávislý a řídit se pouze zdravým rozumem a dobrým úmyslem.

Má charisma

Homer Simpson je charismatická postava, která dokáže lidi bavit a pobavit. To by mohlo být výhodou pro prezidenta, protože by dokázal získat pozornost a podporu veřejnosti. Ostatně i náš bývalý prezident Miloš Zeman nás často dokázal „pobavit“, třebaže to bylo často na úkor dobré pověsti prezidentského úřadu.

Foto: Unsplash

Dokáže uvolnit atmosféru

Homer Simpson je známý svým smyslem pro humor a schopností uvolnit atmosféru. To by mohlo být užitečné při jednání s jinými politickými vůdci nebo při prosazování politiky, která je společensky kontroverzní. Navíc se osobně zná se spoustu amerických politiků a bývalých prezidentů.

Zvládá řídit rodinu. Občas…

Homer Simpson má zkušenosti s řízením rodiny, což by mohlo být výhodou při řízení státu. Zvláště v oblasti sociálních otázek, jako jsou rodinné politiky nebo vzdělávání. Volební heslo Homera Simpsona by mohlo zní: „Řídit stát jako rodinu“.

X Zavřít