Jak se slaví tradiční české Velikonoce? Zjistěte to v sobotu v muzeu!

28. března 2018 ∙ 09:15
Petra Domašínská
Foto: Archiv

Za tradičními Velikonocemi teď nemusíte jezdit na vesnici. Zažít se dají i v Praze, a to v Národopisném muzeu Národního muzea, které si pro své návštěvníky připravilo na sobotu 31. března speciální program k těmto jarním svátkům.

Návštěvníci se dozvědí, jaké tradice a zvyky jsou spojené s Velikonocemi, proč se barví vajíčka a pletou pomlázky, nebo proč se vůbec Velikonoce slaví. Čekat je budou velikonoční výtvarné dílny, v rámci kterých se můžou těšit na zdobení kraslic a pletení pomlázek pod vedením zkušených mistrů řemesel. Chybět nebudou ani tematické tance a písně. Bude to zároveň poslední možnost zhlédnout výstavu Venkov, která končí právě v den konání této akce.

Program

  • 13:00 — Tradiční velikonoční zvyky a tvoření, kdy si každý vyzkouší pletení pomlázky, zdobení kraslic tzv. škrábanou technikou a výrobu velikonočních přáníček a ozdob. Součástí programu je i velikonoční kvíz pro zvídavé.
  • 15:00 — Vynášení zimy (tance a písně z regionu Valašska v podání dětského folklorního souboru VONIČKA)
  • 16:00 — Komentovaná prohlídka výstavy Venkov a stálé expozice Národopisného muzea se zaměřením na Velikonoce

[related-post id=“8046″]

Kdy a kde?

Akce se koná v sobotu 31. března 2018 od 13:00 do 17:00 hod. v Národopisném muzeu Národního muzea (Letohrádek Kinských, Kinského zahrada 98, Praha 5). Vstupné je v ceně běžné vstupenky do muzea.

X Zavřít