Karel Gott nezemřel. Fake news se lavinově šířila Českem. Mám se fajn, vzkazuje Mistr

ZprávyKristián Vích12. února 20192 minuty čtení

Foto: David Sedlecký, Wikipedia.org

Mnozí lidé v celém Česku dnes byli v šoku, když se k nim prostřednictvím sociálních sítí dostala zpráva o údajné smrti několikanásobného Zlatého slavíka Karla Gotta (79). Legendární zpěvák na tom sice v poslední době nebyl zdravotně nejlépe, své fanoušky ale prostřednictvím Facebooku ubezpečil, že žije a má se fajn.

„Psala mi kamarádka, že Karel Gott zemřel v 11 hodin v nemocnici na Karláku. A prý že to ještě není oficiálně zveřejněno, protože se čeká, až to řeknou rodině. Dozvěděla se to od nějaké známé, která zná někoho, kdo pracuje v televizi Prima. Byla jsem v šoku, nechtěla jsem tomu vůbec věřit, “ popsala pro PražskýDEN.cz paní Dana s tím, že se zpráva se k ní dostala přibližně kolem 13 hodiny odpoledne.

Informace vzbudila pořádný rozruch ve všech pražských redakcích, mezi lidmi na sítích se totiž šířila doslova jako nezastavitelná lavina. Novináři byli v pohotovosti a zjišťovali vyjádření kompetentních osob. Mezitím Karla Gotta stihl pohřbít zaživa například známý tvůrce karikaturních koláží TMBK. Příspěvek ale ze svého Instagramu později smazal.

„Rád bych se podíval do tváře té osobě, která mě dnes pohřbila zaživa. Snad se u toho aspoň dobře pobavila. Pro ty, kteří se o mě bojí, vzkazuji: fajn se mám,“ napsal populární zpěvák na svůj profil na Facebooku.

Že se fáma nezakládá na pravdě potvrdila pro server iDnes.cz rovněž mluvčí Karla Gotta Aneta Stolzová. V SMS zprávě napsala: „Je to nesmysl. Pan Gott je v pořádku.“

Karel Gott se již delší dobu potýká se zdravotními komplikacemi. Naposledy minulý týden skončil na několik dní v nemocnici kvůli opětovnému zánětu dýchacích cest. Lékaři ho ale již propustili do domácího léčení.

Nepřehlédněte