Kinobus bude promítat filmy po celé Praze. Vstupné je zdarma

24. června 2020 ∙ 10:46
Kristián Vích
Foto: Pixabay.com

Oblíbené pražské letní pojízdné kino Kinobus zahájí svou 13. sezónu v pondělí 29. června. Každý večer od pondělí do čtvrtka bude pod širým nebem na celkem 11 místech v Praze promítat snímky z české i zahraniční produkce.

Kinobus provozuje Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP). Projekce začínají vždy po setmění mezi 20:30 a 21:30 podle jednotlivých měsíců. Vstup na představení je zdarma. Na každé zastávce si diváci budou moci zakoupit občerstvení. K zapůjčení budou připraveny deky a těšit se můžete také na různé soutěže.

Letošní turné Kinobusu začne v pondělí 29. června v Čakovicích a zakončeno bude 10. září na Hůrce. Kapacita projekcí bude až 200 míst a vstupné zdarma. Diváci však mohou přispět libovolným příspěvkem do kasičky, která bude na místě vždy během promítání. Partnerem akce je Nadace Nova, vybrané peníze jí DPP věnuje na projekty na pomoc dětem. Program Kinobusu je zveřejněn na webu DPP.

Letošní ročník opět přinese pestrou škálu filmových žánrů i zemí jejich původu. Diváci se můžou těšit například na české snímky Ženy v běhu, Teroristka či Poslední aristokratka. Zahraniční filmovou tvorbu zastoupí například Last Christmas, Rambo: Poslední krev, Mia a bílý lev, Láska na druhý pohled nebo Co jsme komu zase udělali?

„Jsme rádi, že i přes letošní pandemii covid-19, dočasné omezení pořádání kulturních akcí a úsporná opatření se nám podařilo formát Kinobusu zachovat, protože má již řadu let přesah nejen do letní kultury v Praze, ale díky tomu pomáháme i těm nejzranitelnějším – dětem,“ uvedl Josef Voltr, vedoucí odboru Marketing a obchod DPP.

X Zavřít