Koupaliště Stírka do soukromých rukou zřejmě nepůjde

15. února 2021 ∙ 15:50
PražskýDEN.cz
Foto: MČ Praha 8

Ještě na počátku tohoto roku plánoval stát veřejnou dražbu koupaliště Stírka v Praze 8, které slouží svému účelu už bezmála sedmdesát let. Vyvolávací cena byla 31,4 miliónů korun. Vedení Prahy 8 se ale obávalo, že by s novým majitelem mohlo koupaliště zaniknout.

„Stát se chce koupaliště zbavit. Máme obavu, že v tomto případě by soukromý investor vytvořil tlak na zrušení areálu tak, jak ho známe. Naším cílem je však zachování koupaliště pro naše občany a řešení vidíme například ve směně pozemků mezi hlavním městem Prahou a státem,“ uvedl v lednu starosta Prahy 8 Ondřej Gros.

A věci nyní skutečně nabraly nový spád. Po výzvě pražského magistrátu nakonec Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových zřejmě pozemky s koupalištěm skutečně zařadí do plánovaných směn majetku mezi Prahou a státem. Žádost o pozastavení přípravy veřejné soutěže už mají úředníci na stole.

„Byla by škoda, kdyby tradiční koupaliště přestalo sloužit veřejnosti. Praha má dostatek nevyužitých pozemků, které může se státem směnit, a věřím, že se dohodneme,“ říká radní hl. m. Prahy pro oblast správy majetku Jan Chabr.

Areál je zejména v letních měsících mezi obyvateli Prahy velmi populární. Pojme najednou až tisícovku návštěvníků.

X Zavřít