Loupežné přepadení lékárny. Neznámý muž si přišel pro peníze

3. června 2020 ∙ 10:25
Kristián Vích
Foto: Policie ČR

Pražští policisté pátrají od úterý po neznámém muži, který se zbraní v ruce přepadl lékárnu v Zenklově ulici na Praze 8.

„Podezřelý muž vstoupil půl hodiny po poledni do provozovny a pod pohrůžkou zbraně požadoval po prodavačce hotovost. Následně si z kasy odnesl několik tisíc korun a utekl z místa pryč,“ popisuje policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Celý incident trval jen několik málo vteřin a nikdo při něm nebyl zraněn. Kriminalisté mají k dispozici kamerové záznamy, na nichž je podezřelý zachycen – a to jak při samotné loupeži v lékárně, tak krátce před ní, když si v blízké trafice kupoval pití.

Podezřelý muž byl oblečený do modrých džínových kalhot a černé mikiny, která měla od ramen, podél celých rukávů, pruh, kde se střídá nápis pravděpodobně „RETRO&CO.“ s červenými nebo oranžovými čtverci. Na hlavě měl černou čepici s kšiltem a na obličeji kostkovanou roušku.

Pokud muže na záběrech poznáváte, nebo víte, kde by se mohl nacházet, ozvěte se na linku 158. Rozhodně se ho ale nepokoušejte sami zadržet, protože může být ozbrojený a nebezpečný.

Za loupežný trestný čin hrozí pachateli v případě dopadení a odsouzení až desetiletý pobyt za mřížemi.

X Zavřít