LTE pokrývá další dvě stanice metra. Do konce roku jich přibude ještě 11

4. srpna 2020 ∙ 13:14
PražskýDEN.cz
Foto: Unsplash.com

Dvacátou osmou a dvacátou devátou stanicí pražského metra pokrytou signálem vysokorychlostní sítě LTE jsou Českomoravská na lince B a Hradčanská na lince A včetně přilehlých tunelů. V následujících dnech je doplní ještě Dejvická. Díky tomu budou moci cestující využívat mobilní a datové služby v LTE kvalitě nepřerušovaně v celém úseku linky A od Nemocnice Motol až po Muzeum.

Do konce letošního roku chce Dopravní podnik hl. m. Prahy ve spolupráci s operátory nainstalovat síť LTE do dalších 11 stanic. V srpnu by to kromě Dejvické měly být také stanice Karlovo náměstí a Můstek na lince B. V září se rozšíření signálu LTE dočkají cestující z oblasti pražského Jižního Města na nejvytíženější lince C, konkrétně stanice Chodov, Opatov a Háje.

V průběhu posledního čtvrtletí letošního roku pokryje signál LTE také stanice Národní třída, Náměstí Republiky, Náměstí Míru a další dvě stanice v Praze 3 nebo Praze 5, a to v závislosti na zahájení prací na připravované modernizaci stanice metra Jiřího z Poděbrad.

[related-post id=“30606″]

Do konce letošního roku by tak měla vysokorychlostní síť LTE fungovat v metru v celém širším centru Prahy. Na příští rok zůstane DPP, konsorciu operátorů a společnosti CETIN pokrýt 22 stanic a přilehlých tunelů pražského metra.

V návaznosti na rozšiřování pokrytí stanic metra a přilehlých tunelů vysokorychlostní sítí LTE se Dopravní podnik rozhodl ukončit pilotní provoz vlastní wifi sítě ve vybraných stanicích.

X Zavřít