Mamba zelená je hitem internetu. Lidé si z uprchlého hada dělají legraci

ZprávyKristián Vích4. října 20182 minuty čtení

Foto: V Praze je blaze / Facebook.com

Smysl pro humor Čechům opravdu nechybí. Dokazuje to nejnovější „kauza“ uprchlého hada z pražských Hlobočep.

Pražští policisté už několikátý den beznadějně pátrají po smrtelně jedovaté mambě zelené, která uprchla z terária v jednom bytě v pražských Hlubočepích. Na sociálních sítích mezitím začaly kolovat vtipy o zeleném hadovi. V Praze se proslýchá, že zvíře si před nadcházejícími víkendovými komunálními volbami hledá teplé místo na magistrátu.

Aktuálního dění využil známý tvůrce koláží Tomáš Břínek alias TMBK. Prezidenta Miloše Zemana vyobrazil  jako Lorda Voldemorta, zápornou postavu z knihy o kouzelníkovi Harry Potterovi. Místo jeho hada Naginiho přidal pohřešovanou mambu.

Smysl pro humor mají i správci twitterového účtu Pražské integrované dopravy (PID). V příspěvku komentovali tramvajovou linku číslo 4, která v průběhu let měnila své konečné stanice.

Facebooková stránka V Praze je blaze si vzala na paškál legendární zelené tílko, které měl na sobě Jiří Kajínek při odchodu z mnohaletého vězení.

Svůj komentář k probíhajícímu pátrání po zelené mambě zelené přidal na Twitteru expremiér Mirek Topolánek, který se ptá, za koho že ta mamba vlastně ve víkendových volbách kandiduje.V komentářích mu pak jeden ze sledujících odpověděl, že „za zelené“.

Zareagoval i největší český eshop s elektronikou Alza.cz. V rámci akce „Mambí léto“ poslal svého ikonického zelené maskota na výpravu do deštného pralesa.

A na závěr obligátní mem s bábou Jechovou z filmu Kulový blesk. Ten by snad ani nemohl chybět…

Nepřehlédněte