Mráz ohrožuje bezdomovce. Praha otevírá další noclehárnu

11. února 2021 ∙ 15:40
Kristián Vích
Foto: Pixabay.com

Mrazivé počasí, které v těchto dnech panuje v Praze, nejvíce ohrožuje lidi bez domova. Denní i noční centra jsou aktuálně zcela plná. Město proto v pátek otevře dočasnou ubytovnu v Holešovicích.

„Hostel s kapacitou 78 lůžek bude sloužit nejkřehčím lidem, u nichž sociální pracovníci denních center a terénních týmů vyhodnotí, že jsou nejvíce ohroženi a hrozí reálné riziko, že by v mrazech mohli přijít o život. Hostel situovaný v Holešovicích bude fungovat jako dočasná ubytovna, takže lidé zde budou mít možnost zůstat po celý den a bude jim také zajištěna strava,“ vysvětluje Milena Johnová, radní pro sociální politiku a zdravotnictví.

Sociální pracovníci očekávají, že kapacita nově otevřeného hostelu bude velmi brzy zaplněna. Město počítá s provozem dočasného ubytování po dobu následujících 2 až 3 týdnů. V méně komfortních noclehárnách se tím pádem uvolní lůžka pro další osoby bez domova.

Kapacity stávajících pražských nocleháren byly navýšeny již v tomto týdnu. Zároveň jsou k dispozici krizová místa v denních centrech, která zůstávají otevřená i přes noc. Zatím se nestalo, že by pracovníci sociálních služeb neměli kam uložit zájemce o střechu nad hlavou, nicméně noclehárny a ubytovny jsou naplněné do posledního místa. Všichni ovšem očekávají, že přetrvávající mrazivé počasí přivede v následujících dnech do nocleháren a denních center ještě víc promrzlých lidí, než na jaké jsou služby dimenzovány.

X Zavřít