Mrazy dál sužují Pražany, ale volných míst v noclehárnách pro bezdomovce je stále dostatek

1. března 2018 ∙ 01:41
PražskýDEN.cz
Bezdomovci nemusí v tuhých mrazech trávit noci na ulicích.
Bezdomovci nemusí v tuhých mrazech trávit noci na ulicích.Foto: PražskýDEN.cz

Mrazivé počasí, které má trvat až do víkendu, zatím kapacity v pražských v noclehárnách pro osoby bez přístřeší nepřeplnilo.

„Situaci nepřetržitě monitorujeme. V současné době je k dispozici stále přibližně 100 volných míst na lodi Hermes. Jinak ostatní noclehárny jsou od noci z pondělí na úterý zaplněny. Připraveny máme varianty k případnému navýšení míst pro přečkání noci,“ uvedl radní pro sociální oblast Daniel Hodek.

„V případě naplnění všech volných kapacit jsme připraveni otevřít nízkoprahová denní centra i na noc či postavit vyhřívané stany a tím navýšit místa pro osoby bez přístřeší,“ upřesnil Tomáš Ján, ředitel Centra sociálních služeb Praha.

[related-post id=“6207″]

Míst v noclehárnách přibylo

Letos se podařilo rozšířit počet nocleháren o další objekt v Michli, a tím navýšit kapacity o dalších 150 míst. V noclehárnách v Michli a Vackově je tak zájemcům k dispozici 350 míst k přespání.

Zimní počasí je nejhorším obdobím pro lidi bez přístřeší. Proto pro ně Praha každoročně připravuje v rámci zimních opatření pomoc, kterou Centrum sociálních služeb Praha zabezpečuje v koordinaci s neziskovými organizacemi.

[related-post id=“6036″]

„V tomto mrazivém počasí jsou maximálně vytíženi všichni terénní pracovníci, kteří zajišťují pro osoby bez přístřeší oblečení a také informační servis, kam se mohou v případě nouze obrátit a kde najdou pomoc. Jejich důležitou činností je i poskytování základní zdravotní péče. Za jejich práci bych jim rád poděkoval,“ dodal ředitel Tomáš Ján.

X Zavřít