Vyhlídka v Letenských sadech prošla celkovou revitalizací

16. srpna 2020 ∙ 14:06
PražskýDEN.cz
Foto: Magistrát hl. m. Prahy

Jedno z nejoblíbenějších vyhlídkových míst na Letné prošlo celkovou úpravou. Hlavní město za práce zaplatilo necelý milion korun.

Blátivý sešlapaný prostor mezi Hanavským pavilonem a bývalým Stalinovým pomníkem byl nahrazen decentní dřevěnou podestou se zábradlím. Ta tak nyní umožní pohodlnou vyhlídku i s posezením a současně zamezí další destrukci svahu.

Původní podoba vyhlídky na Letné. Foto: Magistrát hl. m. Prahy
Nová podoba vyhlídky na Letné. Foto: Magistrát hl. m. Prahy

„V rámci snahy hlavního města Prahy o maximální zadržení dešťové vody byla původní asfaltová plocha, která byla již ve špatném technickém stavu, nahrazena propustnou žulovou dlažbou. Postupujeme tak v duchu našeho plánu adaptace na změnu klimatu,“ říká náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast životního prostředí Petr Hlubuček.

Vyhlídka byla doplněna i o nové odpadkové koše a historizující lavičky. Celkové náklady dosáhly 800 tisíc korun a byly plně hrazeny z rozpočtu hlavního města.

Za poslední rok se jedná o úpravu již druhé výrazné vyhlídky v Letenských sadech, které procházejí postupnou celkovou obnovou. Už na jaře byla dokončena rozsáhlá celková revitalizace celé východní části parku.

X Zavřít