Nakup a rychle odejdi. Pro farmářské trhy platí přísná pravidla

15. dubna 2021 ∙ 11:30
Kristián Vích
Foto: Unsplash

Od začátku tohoto týdne umožnila Vláda ČR provoz farmářských trhů. O víkendu se tak otevře řada tržišť i na území celé Prahy. Fungovat však mohou pouze za přísných podmínek, které musí všichni provozovatelé i návštěvníci dodržovat. Dohlížet na to mají policisté i speciální hlídka.

Mezi jednotlivými stánky musí být například rozestupy alespoň dva metry a v prostoru celého tržiště by měl platit limit 15 metrů čtverečních plochy na jednu osobu. Prodejci také nesmí nabízet občerstvení k přímé konzumaci a nebudou zde ani místa k sezení. Nadále platí i povinnost mít nasazené respirátory a udržovat dostatečné rozestupy.

Protiepidemická opatření se týkají také největších farmářských trhů na pražské náplavce u Rašínova nábřeží, které se letos poprvé otevřou v sobotu 17. dubna.

„Na dodržování všech opatření zde budou dohlížet nejen dispečeři z TRADE CENTRE PRAHA, akciové společnosti ve vlastnictví hl. m. Prahy, která spravuje náplavky, ale i osmičlenná hlídka Crowd Safety, Městská policie Praha a v případě nutnosti také Policie ČR,“ upozornil v tiskové zprávě Magistrát hl. m. Prahy.

Lidé se nesmí u jednotlivých stánků shlukovat a po nákupu musí neprodleně opustit tržiště. „Za současné mimořádné situace farmářský trh funguje pouze za účelem nákupu potravin, nikoliv jako místo k procházení a setkávání,“ dodal magistrát.

X Zavřít