Náměstí Jiřího z Lobkovic se promění. Praha 3 vypsala soutěž

11. července 2020 ∙ 11:57
PražskýDEN.cz
Foto: PražskýDEN.cz

Vedení Prahy 3 vyhlásilo soutěž na návrh revitalizace náměstí Jiřího z Lobkovic. Cílem je najít tým s nejvhodnějším přístupem k jeho obnově ve všech architektonických, krajinářských, dopravních a technických souvislostech a zároveň navrhnout takové řešení, které umožní jeho každodenní praktické užívání obyvateli ze širšího okolí.

„Podněty lidí z okolí na nevyhovující podobu náměstí a parku dostává Praha 3 už dlouho. Zejména chceme, aby místo více odpovídalo nárokům místních obyvateli dětí, kterých se tu v okolí vyskytuje hodně,“ říká předseda radničního výboru pro územní rozvoj Matěj Michalk Žaloudek.

Soutěž se vypisuje jako otevřená, anonymní a jednofázová. Soutěžní návrhy se budou odevzdávat na konci září a bude je hodnotit porota složená ze zástupců městské části a nezávislých odborníků.

Foto: PražskýDEN.cz
Foto: PražskýDEN.cz
Foto: PražskýDEN.cz

Městská část na přípravě soutěže spolupracovala s Českou komorou architektů (ČKA) a organizací CBArchitektura, která se soutěžím věnuje dlouhodobě. Soutěž o návrh je odbornou veřejností doporučována jako nejlepší a nejtransparentnější způsob zadání na projekt veřejné stavby.

Předsedou odborné poroty bude architekt Ivan Plicka, dále v ní zasedne architekt Petr Velička a krajinářské architektky Martina Forejtová a Štěpánka Šmídová i starosta Prahy 3 Jiří Ptáček.

Celkové odměny jsou dle soutěžního řádu ČKA stanoveny na 750 tisíc Kč. Termín odevzdání návrhů je 30. září 2020. Výsledky soutěže by měly být veřejnosti představeny během října. Soutěžní podmínky jsou dostupné na profilu zadavatele ve věstníku veřejných zakázek.

X Zavřít