Nebe nad Prahou zaplní desítky horkovzdušných balónů

14. března 2018 ∙ 07:26
PražskýDEN.cz
Nad centrem města se budou vznášet desítky balónů.
Nad centrem města se budou vznášet desítky balónů.Foto: Český balónový svaz

Pravděpodobně již tento víkend se Pražanům naskytne nevšední podívaná. Nad centrem města se v jeden okamžik bude vznášet více než třicet horkovzdušných balónů.

První ročník akce Balóny nad Prahou pořádá Český balónový svaz. Smyslem je upozornit na dosavadní úspěchy českého balónového létání, vybrat peníze pro centrum pečující o postižené děti a také umožnit pilotům a posádkám balónů unikátní zážitek v podobě přeletu nad historickým centrem.

Organizátoři zatím zaregistrovali ke startu 32 posádek. Vyletět by měly buď tento, nebo následující víkend. Přesné místo a čas startu bude oznámen dva dny předem v závislosti na počasí. „K tomu, abychom takový let mohli uskutečnit, potřebujeme vítr o určité rychlosti a síle,“ vysvětluje jeden z organizátorů letu Jan Suchý, viceprezident Českého balónového svazu.

[related-post id=“6802″]

Prostředky vybrané od startujících posádek a jejich sponzorů budou věnovány Dětskému centru Paprsek, které provozuje v Praze několik zařízení komplexní péče o děti a mládež s mentálním a kombinovaným postižením a jejich rodiny.

X Zavřít