Nechal jsem se unést, řekl Andrej Babiš v projevu k národu

21. září 2020 ∙ 20:35
PražskýDEN.cz
Foto: Twitter Andreje Babiše

Premiér Andrej Babiš vystoupil v pondělí večer se svým projevem k občanům České republiky. Všechny vyzval k nošení roušek a dodržování hygienických pravidel. Zároveň přiznal, že se v létě nechal unést příznivým vývojem epidemie. Tuto chybu už by prý nechtěl znovu opakovat.

„Epidemie je zpět. Bohužel. Čísla nákazy závratně rostou. V posledních dnech nám byly předložené scénáře vývoje, které mě značně znepokojily,“ prohlásil Babiš na úvodu projevu, který vysílaly všechny hlavní televizní stanice.

Babiš pak poděkoval všem, kteří se podíleli na úspěšném zvládnutí první vlny epidemie. Zároveň zmínil i letní období, kdy došlo ke zrušení povinnosti nošení roušek.

„Tehdy jsme těch opatření měli všichni až po krk, všichni jsme se chtěli volně nadechnout a užít si léto, jak jsme zvyklí. Bylo to poté, co jsme zarazili šíření nemoci jako jedni z prvních v Evropě. Měli jsme jen minimum mrtvých, což nás tehdy možná ukolébalo v představě, že to s tím virem není tak zlé. I já jsem se nechal unést nastupujícím létem a atmosférou ve společnosti. To byla chyba, kterou nechci zopakovat,“ řekl.

Předseda vlády v projevu také zdůraznil nutnost dodržování nařízení s ohledem na blízké, kamarády a známé.

„Nechceme zavírat ekonomiku a ohrozit zaměstnanost. Stejně jako vy to chceme zvládnout jen s opatřeními, která náš život omezí co možná nejméně. Pojďte nám s tím prosím pomoct,“ dodal.

Podívejte se na záznam celého projevu.

Vážení spoluobčané,po hezkém létě začíná podzim a my se opět nacházíme ve velmi složité situaci. Budu k vám jako…

Zveřejnil(a) Andrej Babiš dne Pondělí 21. září 2020

X Zavřít