Nové komunitní centrum chce pomáhat rodinám, kde jeden z členů vykonává trest odnětí svobody

13. ledna 2020 ∙ 08:46
Petra Domašínská
Součástí komunitního centra bude i herna pro děti.Foto: Dismas

V Česku připadá na 100 tisíc obyvatel přibližně 200 vězňů. Řada z nich má přitom nezletilé děti. Pro rodiny, kde jeden z členů vykonává trest odnětí svobody, bývá tato životní situace značně náročná. Nové pražské komunitní centrum chce proto právě takovým rodinám poskytovat psychickou podporu.

V Navrátilově ulici na Praze 1 bude v úterý slavnostně otevřeno nové komunitní centrum pro rodiny, kde jeden z rodičů vykonává trest odnětí svobody. Prostory se pro širokou veřejnost otevřou ve 14:30 a přivítají všechny rodiny, které si přejí na chvíli se oprostit od svých každodenních starostí.

Provozovatelem centra je nezisková organizace Dismas, která dlouhodobě pomáhá lidem se záznamem v rejstříku trestů a s jejich zaměstnáváním. V centru se nachází prostor pro posezení rodičů, herna pro děti, kreativní dílny a malé tělocvičny.

Kromě otevření nového centra Dismas pořádá divadelní představení pro děti, kurzy pro rodiče, jednorázové i pravidelné vzdělávací kurzy pro děti i dospělé, příměstské tábory pro děti a v neposlední řadě také akreditované vzdělávání pro odborníky i širokou veřejnost.

X Zavřít