Nově narozená slůňata z pražské zoo dostanou o víkendu jména

18. června 2020 ∙ 13:47
PražskýDEN.cz
Samičky slona indického, které se v Zoo Praha narodily krátce po sobě na konci března a na začátku května, si pravidelně užívají venkovního výběhu.
Samičky slona indického, které se v Zoo Praha narodily krátce po sobě na konci března a na začátku května, si pravidelně užívají venkovního výběhu.Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Tuto neděli 21. června proběhnou v Zoo Praha dvojnásobné křtiny. Obě letos narozená slůňata dostanou sinhálská jména, která jim vybrali chovatelé. Na návštěvníky Údolí slonů čeká navíc soutěž, tradiční indické taneční vystoupení, komentovaná setkání či výroba unikátního sloního papíru.

Samičky slona indického, které se v Zoo Praha narodily 27. března a 9. května, jsou právem označovány jako „pražský zázrak“. Představují totiž budoucnost chovu slonů na další půlstoletí.

V hlavním městě zůstanou a jednou zde položí základ vzniku nové rodinné skupiny. Jména dostanou sinhálská, tedy původem ze Srí Lanky, odkud v roce 2012 přicestovaly do pražské zoo jejich matky Tamara a Janita.

Doprovodný program

Nedělní program začne na pódiu mezi venkovním výběhem slonů a restaurací Gulab v 9:20 promítáním filmu o pražských slonech. Následovat bude indické tradiční vystoupení Rasabihárí Dásí a rozhovory s chovateli slonů i pozvanými kmotry.

Krátce před 11. hodinou pak budou odhalena jména obou sloních samiček. Od 10 do 18 hodin bude zároveň probíhat bohatý doprovodný program na několika místech v areálu zahrady.

X Zavřít