Očkovací autobus vyjede do ulic Prahy. Vakcínu píchne bez předchozí registrace

29. července 2021 ∙ 17:21
Kristián Vích
Foto: Pixabay

Vedení hlavního města představilo další plán, jak přispět k co nejvyšší proočkovanosti populace proti nemoci covid-19. Do pražských ulic vyšle očkovací autobus, který pro tyto účely zapůjčí Dopravní podnik hl. m. Prahy.

Mobilní očkovací zařízení poprvé vyrazí v sobotu 31. července. První zastávkou bude Zoo Praha. Možnost nechat se naočkovat bez předchozí registrace mohou v autobusu jak Pražané, tak i návštěvníci metropole. V dalších dnech se autobus přesune do pražské Stromovky, k Botanické zahradě nebo na oblíbené pražské náplavky.

Očkovat se bude vakcínou Comirnaty (BionTech/Pfizer) a jednodávkovou vakcínou Janssen-Cilag (Johnson & Johnson). Na druhou dávku vakcíny Comirnaty se lidé mohou opět dostavit do očkovacího autobusu v místě jeho aktuálního stání, nebo se objednat do Metropolitního očkovacího centra, případně kamkoliv jinam.

Na většině stanovišť bude možné podat vakcínu i dětem ve věku 12 až 15 let. Bude se tak jednat o vůbec první místo bez registrace, kde se bude očkovat tato věková skupina. V těchto případech bude vždy přítomen pediatr. Očkovat se zde mohou také cizinci, a to podle podmínek stanovených Ministerstvem zdravotnictví ČR.

Do autobusu mohou dorazit i zájemci o druhou dávku očkování. V takovém případě však musí dodržet minimální časový rozestup mezi dávkami vakcinace 21 dní. Za jeden den zvládne autobus naočkovat až 300 zájemců.

„Inspirovali jsme se v Německu, Rakousku nebo v Litvě. Očkovací autobus je součástí naší strategie rozšiřovat možnosti chránit se před covidem-19,“ uvedla radní pro oblast sociální politiky a zdravotnictví Milena Johnová.

Zdroj: Tisková zpráva Dopravního podniku hl. m. Prahy

X Zavřít