Očkovací centrum na Vyšehradě zahájilo zkušební provoz

25. března 2021 ∙ 11:48
Kristián Vích
Foto: Magistrát hl. m. Prahy

V pondělí odstartoval pilotní provoz velkokapacitního očkovacího centra na Vyšehradě v Kongresovém centru. Mezi stovkami prvních naočkovaných jsou městští policisté, dále lidé s handicapem, poruchou intelektu či pečovatelé.

Očkovací centrum, jehož provoz zastřešuje příspěvková organizace Metropolitní zdravotnický servis, začne veřejnosti sloužit 6. dubna. Má mít kapacitu až 1 000 naočkovaných za den. V případě potřeby bude možné toto číslo ještě navýšit.

„V prvních dvou týdnech standardního provozu pojedeme na poloviční kapacitu a budeme očkovat přibližně 500 lidí denně. Dodávky vakcín od firmy Pfizer pro toto období jsou po dohodě s paní Baťhovou a panem ministrem Blatným zajištěny“ uvedl Martin Ježek, krajský koordinátor očkování.

Foto: Magistrát hl. m. Prahy

Provoz centra má zajišťovat Český červený kříž, Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy a administrativní pracovníci. Samotný proces očkování trvá přibližně 10 minut. Dalších 30 minut je pak vyhrazeno pro pozorování případných vedlejších účinků.

Přístup do očkovacího centra je řešen přímo z parkoviště u Kongresového centra. Veškeré prostory, čekárny a koridory jsou navrženy tak, aby se v nich potkalo v ideálním případě co nejméně lidí. Provoz centra vyjde město v prvních šesti měsících asi na 9,3 milionu korun.

Zdroj: Tisková zpráva Magistrátu hl. m. Prahy

X Zavřít