Oslavy 17. listopadu v Praze. Slavnostní nasvícení rozhledny i vlajky v ulicích

16. listopadu 2021 ∙ 11:39
PražskýDEN.cz
Foto: Pixabay

V rámci oslav 32. výročí sametové revoluce vyvěsí městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) v historickém centru města státní vlajky a Petřínská rozhledna se rozsvítí do barev národní trikolory.

„Během posledních tří dní jsme vlajkami osadili 120 stožárů veřejného osvětlení napříč historickým centrem. Konkrétně je najdete na Smetanově nábřeží, na ulicích Národní a Na Příkopě. Dnes ještě instalujeme poslední vlajky symbolicky tady na Václavském náměstí, kde před 32 lety končil průvod studentských iniciativ vycházející z pražského Albertova,“ popsal Tomáš Novotný, místopředseda představenstva THMP.

Při letošních oslavách výročí sametové revoluce lidé nebudou ochuzeni ani o doprovodný program. Plánuje se řada diskuzí, workshopů, koncertů i satirický průvod.

„Jsem rád, že se oslavy 17. listopadu vracejí do veřejného prostoru, kam patří. Je ale klíčové, abychom se při nich vzhledem k pandemické situaci všichni chovali bezpečně a ohleduplně ke svému okolí. Jen tak se nám podaří vrátit se zase k životu, na který jsme zvyklí,“ uvedl radní Jan Chabr. 

X Zavřít